Medale Kaweckiej w pływackiej sztafecie

Redakcja
Kielczanka Anna Kawecka zdobyła w Gliwicach dwa medale mistrzostw Polski.
Kielczanka Anna Kawecka zdobyła w Gliwicach dwa medale mistrzostw Polski. Fot. archiwum
Podczas pływackich mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Gliwicach, oprócz Donaty Kilijańskiej z KSZO Ostrowiec (cztery medale - trzy złote i srebrny), na podium stawała również kielczanka Anna Kawecka, uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie, reprezentująca obecnie MKS Zryw Opole. Zdobyła złoto i srebro w sztafetach 4x200 i 4x100 dowolnym.

Pierwszego dnia zawodów sztafeta w składzie Anna Kawecka, Aleksandra Kamińska, Anna Yevchak i Natalia Pawlaczek była bezkonkurencyjna na dystansie 4x200 metrów stylem dowolnym, zdobywając złoty medal z czasem 8,24,04 min.. Drugiego dnia zawodów dziewczęta, walcząc w tym samym składzie na dystansie o połowę krótszym, w sztafecie 4x100 dowolnym zdobyły tytuł wicemistrzowski przegrywając o zaledwie 19 setnych sekundy ze sztafetą Unii Oświęcim.

W konkurencjach indywidualnych Kawecka była odpowiednio czwarta i szósta na silnie obsadzonych dystansach 100 i 50 m stylem dowolnym z czasami: 57,82 i 26,77 oraz dziewiąta (pierwsza w finale B z czasem 2,05,72) na 200 m dowolnym.