Medale Kordiana Barusińskiego

(SAW)
Kordian Borusiński zdobył w Gorzowie Wielkopolskim trzy medale.
Kordian Borusiński zdobył w Gorzowie Wielkopolskim trzy medale. archiwum klubu
Pływak Korony-Swim Kielce Kordian Barusiński zdobył trzy medale Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich, które odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim. To duży sukces Kordiana. W mistrzostwach wystartowało 571 pływaków ze 142 klubów z całej kraju, a nasze województwo reprezentowali jedynie zawodnicy Korony-Swim.

Kordian, trenowany przez Tomasza Żmiejko, wywalczył srebrny medal na 400 metrów stylem zmiennym, srebrny na 200 metrów zmiennym i brązowy na 100 zmiennym.

Mistrzostwa w Gorzowie Wielkopolskim trwały trzy dni. Blisko podium Kordian był już na dystansie 50 m stylem klasycznym. Zajął co prawda siódme miejsce, ale do medalu zabrakło mu tylko 0,34 sekundy.

400 metrów zmiennym to specjalność kieleckiego pływaka i nie zawiódł. Eliminacje zakończył z trzecim czasem, a w finale było jeszcze lepiej, uzyskał czas 4:33,06 ustępując jedynie zawodnikowi z Dąbrowy Górniczej.

W kolejnym dniu Kordian rywalizowano na 200 m stylem zmiennym. W eliminacjach Kordian z trudem zakwalifikował się do finału, ale w nim popłynął jednak doskonale, zdobywając swój drugi srebrny medal – tym razem na dystansie 200 m stylem zmiennym.

W ostatnim dniu zawodów kielecki pływak wywalczył jeszcze brąz na 100 m zmiennym Z czasem 0:59,75.

Kordianowi nie udało mu się wejść do finału na swoim ulubionym dystansie - 200 m stylem motylkowym, ale i tak jego start w mistrzostwach zakończył się wielkim sukcesem.