Medale lekkoatletów na mistrzostwach Polski U23. Adam Kołodziej i Jakub Sobura-Durma zdobyli srebrne medale, Wiktoria Wijas z brązem

Stanisław Wróbel
Jakub Sobura-Durma po zdobyciu srebrnego medalu we Włocławku. Więcej na kolejnych zdjęciach Jakub Sobura-Durma instagram
We Włocławku odbywały się w sobotę i niedzielę Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce zawodników do lat 23. Zawodnicy z województwa świętokrzyskiego zdobyli trzy medale. Adam Kołodziej z Wisły Sandomierz srebrny w biegu na 3000 metrów z przeszkodami, Jakub Sobura-Durma z KKL Kielce srebrny w biegu na 400 metrów przez płotki i Wiktoria Wijas z KKL Kielce brązowy w rzucie młotem.

Trzy medale świętokrzyskich lekkoatletów na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Adam Kołodziej, zawodnik Wisły Junior Sandomierz, podopeczny trenera Andrzeja Mirka sięgnął po srebrny medal w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Uzyskał czas 8.42,24 co jest jego nowym rekordem życiowym. Lepszy był tylko Maciej Magier z AZS AWF Gdańsk - 8.40.23.

Bieg był bardzo ciekawy. Przez pierwsze 2000 metrów prowadził Maciej Megier z AZS-AWFiS Gdańsk, który legitymuje się najlepszym w tym roku wynikiem w Polsce - 8.35,50. Nie zgubił rywali i na 700 metrów przed metą zaatakował biegnący cały czas na drugiej pozycji sandomierzanin, obejmując prowadzenie. Megier nie dał jednaj z wygraną, odparł atak i dał radę wrócić na prowadzenie.

Warto dodać ,że Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz to zawodnik bardzo utytułowany. Był już lekkoatletycznym mistrzem Polski juniorów do lat 20 w biegu na 2000 metrów z przeszkodami

Drugi srebrny medal zdobył Jakub Sobura-Durma z KKL Kielce srebrny w biegu na 400 metrów przez płotki. Nasz zawodnik uzyskał czas 53.07. Przegrał tylko z Sebastianem Urbaniakiem z klubu Vectra Włocławek, który przebiegł ten dystans w czasie 52.10. Jakub tak podsumował swój start na instagramie: "Ciężki sezon, wiele problemów zdrowotnych i treningowych, a jednak zakończony medalem, co z pewnością pomoże mi się odbudować I wrócić silniejszym!".

Trzeci medal dla Świętokrzyskiego wywalczyła Wiktoria Wijas z KKL Kielce w rzucie młotem. Brąz podopiecznej Grzegorza Furmanka dał wynik 56.61 uzyskany w drugiej kolejce konkursu. Wiktoria drugi najlepszy wynik miała w piątej kolejce - 56.44. Wygrała Karolina Bomba ze Skry Warszawa z wynikiem 63.41 który jest jej nowym rekordem życiowym.

W biegu na 1500 metrów piąty był Adam Masaczyński z KKL Kielce z czasem 3.57.84. Wygrał Filip Ostrowski z RKS Łódź z czasem 3,51.56. Z kolei w biegu na 800 metrów Masaczynski był 6. z wynikiem 1,49.47, który jest jego nowym rekordem życiowym. Wygrał Kacper Lewalski z AZS UWM Olsztyn z czasem 1.46.41.