Medale łuczników - złoty Piotra Nowaka, brązowy Rafała Dobrowolskiego

/dor/
Piotr Nowak z Karimy Prząsław wywalczył złoty medal na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w łucznictwie. Dorota Kułaga
Piotr Nowak z Karimy Prząsław wywalczył złoty medal na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w łucznictwie, które odbyły się w Dąbrowie Tarnowskiej. Po "brąz" sięgnął Rafał Dobrowolski ze Stelli Kielce.
Po „brąz” sięgnął Rafał Dobrowolski ze Stelli Kielce.
Dorota Kułaga

Po "brąz" sięgnął Rafał Dobrowolski ze Stelli Kielce.

(fot. Dorota Kułaga )

W mistrzostwach Polski startowało 37 zawodników. Były to zawody w strzelaniu z łuku klasycznego na dystansie 18 metrów. Odbyły się w hali im. Agaty Mróz -Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wyniki: eliminacje: 1. Rafał Dobrowolski - 579 pkt., 6. Piotr Nowak (Karima) - 570 pkt., 15. Mateusz Bucki - 561 pkt., 19. Maciej Fałdziński - 558 pkt., 20. Hubert Soboń - 556 pkt., 25. Tomasz Przepióra - 553 pkt., 34. Karol Adamus - 546 pkt., 47. Michał Detka - 533 pkt. (wszyscy Stella).

Finał: Piotr Nowak (Karima) - Jacek Proć (Strzelec Legnica) 6:4, o 3. miejsce: Rafał Dobrowolski (Stella) - Maciej Wiatr (Obuwnik Prudnik) 6:0. Pozostałe miejsca naszych łuczników: 6. Przepióra, 13. Bucki, 14. Soboń, 18. Fałdziński.

Drużynowo Stella, która startowała w składzie - Rafał Dobrowolski, Tomasz Przepióra, Mateusz Bucki, Michał Detka - wywalczyła srebrny medal. W finale podopieczni trenera Wiktora Pyka przegrali z Talentem Wrocław 225:230.