Medale naszych zawodników na mistrzostwach w Starachowicach

dor
W pierwszej rundzie zwycięstwo zapewnił sobie Adrian Gunia (z lewej) z Dragona. Zdobył złoto w kategorii 57 kilogramów Monika Kaczorowska
Ponad stu zawodników przez dwa dni rywalizowało w Starachowicach w Otwartych Mistrzostwach Polski w oriental rules.

O medale mistrzostw kraju walczyli seniorzy, juniorzy i weterani. Tej ciekawej imprezie patronowało między innymi „Echo Dnia”.
- Formuła oriental rules jest najbardziej widowiskowa i najtwardsza ze wszystkim odmian kick boxingu, zbliżona jest do boksu tajskiego. Dopuszczone są walki w klinczu, z udziałem kolan, łokci, jest duża oglądalność tego typu widowisk. Dlatego ta impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem kibiców - mówił nam Marek Jasiński, trener Dragona Starachowice, główny organizator gali.

Dziesięć ostatnich walk finałowych odbyło się w ramach gali, ze światłami, jak przy galach zawodowych. - Trzeba przyznać, że Marek Jasiński stanął na wysokości zadania. Impreza była bardzo dobrze zorganizowana, były atrakcyjne nagrody. Frekwencja też dopisała, bo walczyło 102 zawodników z 33 klubów z całej Polski - powiedział Marek Soboń, trener Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce.

W zawodach rywalizowali też reprezentanci województwa świętokrzyskiego. Karol Sadłocha ze Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce rywalizował w kategorii 67 kilogramów seniorów. W pojedynku półfinałowym zwyciężył jednogłośnie na punkty z Pawłem Nowakowskim z Palestry Warszawa. Walkę finałową musiał oddać walkowerem z powodu urazu. Zdobył więc srebrny medal. W kategorii 71 kg seniorów brązowy medal wywalczył Krystian Sanecki z Akademii Muay Thai Kielce.

W kategorii 60 kg juniorek zwyciężyła Aleksandra Surus z Dragona Starachowice. Zawodnicy gospodarzy zdobywali też medale w innych kategoriach. Bardzo dobrze wypadł Adrian Gunia, który otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika mistrzostw wśród juniorów.

Pozostałe wyniki: 81 kg juniorów: 1. Filip Zawłocki; 67 kg juniorów: 3. Karol Mamerski; 63,5 kg juniorów: 1. Ernest Kisiel; 60 kg juniorów: 1. Robert Siebyła; 57 kg: 1. Adrian Gunia (wszyscy Dragon Starachowice), 2. Mateusz Szklennik (Sparta Dwikozy); kick light weteranów, 74 kg: 1. Marek Jasiński (Dra-gon).