Medale naszych zawodników w Pucharze Polski w kick boxingu

dor
Reprezentanci Dragona zdobyli pięć złotych medali. Na zdjęciu z trenerem Markiem Jasińskim Urząd Miasta Starachowice
W Dwikozach w miniony weekend odbył się Puchar Polski Kadetów, Juniorów oraz Seniorów w kick boxingu.

Organizatorami zawodów byli Sparta Dwikozy, Polski Związek Kickboxingu oraz Fundacja Iron Angels. Uczestniczyła w nich rekordowa liczba 341 zawodników z całej Polski. Rywalizowali w trzech formułach - pointfighting, light contact i kick light. Pięć złotych medali zdobyli zawodnicy Dragona Starachowice. W rywalizacji juniorów wywalczyli je Filip Zawłocki (84 kg), Ernest Kisiel (69 kg) oraz Karol Mamerski (63 kg). Wśród kadetów młodszych w swojej kategorii triumfował Kamil Gunia (52 kg), a Alicja Siebyła był najlepsza w kick light w kategorii do 46 kg. Ernest Kisiel został wybrany na najlepszego juniora w formule kick light.

„Złoto” w kategorii juniorów w kick light zdobył Bartosz Dądela (79 kg) ze Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce.

Medale, ale z innego kruszcu, zdobywali też inni zawodnicy z Kielc oraz z UKS Relaks Skarżysko i Ostrowieckiego Klubu Sportów Walki. Miejsca na podium nie wywalczyli tym razem gospodarze.
- Cieszę się, że aż tylu zawodników wystartowało w tych zawodach. Dla nas jest to duże wyróżnienie i docenienie dotychczasowej pracy, bo młody przecież klub dostał organizację tak ważnej i prestiżowej imprezy - powiedział Grzegorz Wrzesień, trener fighterów Sparty Dwikozy, organizator Pucharu Polski.