Medale pływaków Salosu Cortile Kielce w Łodzi

(SAW)
Od lewej: Dominik Bujak, Paulina Rogowska i Piotr Bujak z medalami mistrzostw Polski archiwum klubu
Kolejny medal z rywalizacji mistrzostw Polski seniorów zdobył Dominik Bujak z Salosu Cortile Kielce. W nowej pływalni Politechniki Łódzkiej dystans 400m stylem zmiennym przepłynął w czasie 4.10.76 minuty i wywalczył srebrny medal. To nowy rekord okręgu świętokrzyskiego.

Także na dystansie dwa razy krótszym stylem zmiennym kielczanin uczestniczył w ścisłym finale, w którym uzyskał wynik 1:59,29. Ostatecznie sklasyfikowany został na piątej pozycji.

Bliski zdobycia medalu wśród seniorów był także starszy brat Dominika - Piotr. Zawodnik Salosu Cortile Kielce w rywalizacji na dystansie 1500m stylem dowolnym wywalczył wysoką, czwartą lokatę (15:15,25)

W pozostałych swoich startach kielczanin kończył rywalizację w pierwszej dziesiątce mistrzostw. W konkurencji 800m stylem dowolnym (7:58,72) sklasyfikowany został na piątym, a na dystansie 400m stylem dowolnym (3:53,97) na dziewiątym miejscu.
Co nie udało się w kategorii seniorów, udało się wśród młodzieżowców. Za konkurencję 1500m stylem dowolnym, wśród zawodników legitymujących się wiekiem od 19 do 23 lat, Piotrek odebrał srebrny medal. W konkurencjach 400m i 800m stylem dowolnym sklasyfikowany został na czwartym miejscu.

Także z medalem z mistrzostw w kategorii młodzieżowców wraca koleżanka Dominika i Piotra - Paulina Rogowska. Podopieczna trenerów Marcina Przytuły i Iwony Kijewskiej medal za trzecie miejsce w tej kategorii odebrała za start w konkurencji 100m stylem zmiennym (1:05,18). Niewiele do miejsc medalowych wśród młodzieżowców zabrakło Paulinie w pozostałych startach, w których klasyfikowana została na miejscach: 4 - 200m stylem zmiennym (2:21,63), 4 - 200m stylem dowolnym (2:05,22), 5 - 100m dowolnym (0:57,90) oraz 8 - 50m dowolnym (0:27,11).

Do udanych swój start na zawodach w Łodzi może także zaliczyć zawodniczka KSZO Ostrowiec Julia Szafrańska. Dwukrotnie w konkurencjach 800m i 1500m stylem dowolnym, rywalizację kończyła w pierwszej dziesiątce. Na dystansie 1500 metrowym z wynikiem 17:16,19 sklasyfikowana została na ósmym miejscu, a w konkurencji 800m stylem dowolnym (8:59,01) była dziesiąta.
W zawodach w Łodzi uczestniczyła rekordowa liczba 894 zawodników ze 150 klubów.