Medale świętokrzyskich lekkoatletów w Łodzi

/dor/
Medaliści z województwa świętokrzyskiego po zawodach młodzików, które odbyły się w Łodzi. Archiwum Słoneczka
W Łodzi odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkoatletyce. Zawodnicy z Kielecczyzny wygrali tylko trzy konkurencje.

Jak nam powiedział Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskoego Związku Lekkiej Atletyki, najlepiej spisała się 14-letnia Karolina Paluch z Wisły Junior Sandomierz. Wygrała bieg na 80 m przez płotki z czasem 12,01 sekundy, który jest rekordem województwa. Zawodniczka trenowana przez Andrzeja Mirka była druga na 200 m ppł. - 30,87. W biegu na 1000 m triumfował Adam Masaczyński z KKL Kielce - 2.38,17. Ponadto Katarzyna Białogońska z KKL wygrała skok o tyczce - 3,00 m.

Inne ciekawe wyniki: skok o tyczce: 2. Anna Iwaniec (KKL) - 3,00; 1000 m: 2. Karolina Fiutek (Nadir Jędrzejów) - 3.07,90; skok wzwyż: 2. Wiktoria Gromada (Wisła Junior Sandomierz) - 1,54; 600 m: 2. Szymon Szymański (STS Skarżysko) - 1.27,59; skok wzwyż: 2. Aleksander Wróbel (Słoneczko Busko-Zdrój) - 1,84.

Trzecie pozycje wywalczyli: Dominika Ostrowska z Nadiru - 1.41,86, startująca na 1000 m Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn - 3.08,30, Kaja Kubiec z KKL w skoku o tyczce - 2,70 i rywalizujący na 300 m Jakub Sobura-Durma z KKL - 38,04.

Zadowolony ze startu swoich podopiecznych był Zdzisław Perepiczko ze Słoneczka Busko-Zdrój. -Moi zawodnicy wywalczyli srebrny medal oraz poprawili rekordy życiowe. Najlepiej zaprezentował się Aleksander Wróbel, zdobywając srebrny medal w skoku wzwyż. Poprawił jednocześnie rekord życiowy o 9 centymetrów.

Ten wynik stawia naszego skoczka na czwartym miejscu w tabelach krajowych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Aleksander również startował w rzucie dyskiem i awansował do ścisłego finału zajmując ostatecznie 8 lokatę z wynikiem 28,13 m .Bardzo dobrze pobiegła na dystansie 600 m Katarzyna Czapla, poprawiając rekord życiowy - 1:48,87. Za podium uplasował się Dawid Banaś, startujący na dystansie 300 m. Aleksandra Wróbla czeka teraz wyjazd na Mistrzostwa Polski, które w dniach 24-25 września odbędą się w Słubicach - wyjaśnił Zdzisław Perepiczko, trener Słoneczka.