Medale świętokrzyskich pływaków w mistrzostwach Polski juniorów

/waf/
Dominik Bujak (z lewej) i Kasper Kijewski wrócą z Olsztyna z medalami mistrzostw Polski. Waldemar Frańczak
Czterokrotnie stawali na podium pływacy naszych klubów w pierwszych dniach zimowych mistrzostw Polski w pływaniu.

W ten i następny weekend o medale mistrzostw Polski w kategorii juniorów rywalizują pływacy. Bardzo dobrze rozpoczęły się zawody w Olsztynie, gdzie ścigają się juniorzy młodsi 14 lat i w Dębicy, gdzie walczą piętnastolatki.

Wśród 14-latków po brązowy medal na 400 metrów stylem zmiennym czasem 4:49,01 sięgnął Kasper Kijewski z Salosu Cortile Kielce. Jego klubowy kolega Dominik Bujak został w wyścigu finałowym zdyskwalifikowany.

Na tym samym dystansie w Dębicy brąz wywalczyła ostrowczanka. Wiktoria Jarocha z KSZO pokonała dystans w czasie 5:18,16.

Niepowodzenie w pierwszym dniu zawodów Dominik Bujak powetował sobie w sobotę. Został wicemistrzem Polski na 200 m zmiennym w czasie nowego rekordu okręgu juniorów 14-letnich - 2:14,18 oraz brązowym medalistą na 400 m dowolnym- 4:18.57.

W ostatnim bloku zawodów w niedzielne popołudnie Kasper Kijewski weźmie udział w finale 100 metrów stylem grzbietowym, a Wiktoria Jarocha i Paulina Rogowska, która pływała w finałach A w Dębicy, popłyną w najszybszej serii na 800 metrów kraulem.