Medale z gór. Nasi łucznicy sześć razy na podium mistrzostw Polski młodzieżowców i juniorów

/PK/
Piotr Nowak z Karimy Prząsław zdobył tytuł młodzieżowego mistrza Polski.
Piotr Nowak z Karimy Prząsław zdobył tytuł młodzieżowego mistrza Polski. Dorota Kułaga
Sześć medali - dwa złote, trzy srebrne i brązowy, zdobyli świętokrzyscy łucznicy na halowych mistrzostwach Polski młodzieżowców i juniorów, które odbyły się w Milówce koło Żywca. Pięć medali przypadło Stelli Kielce, jeden Karimie Prząsław.

Wewnętrzną sprawą naszych łuczników był finał turnieju indywidualnego młodzieżowców. Piotr Nowak z Karimy pokonał w nim Macieja Fałdzińskiego ze Stelli 6:2. - Finał mieliśmy można powiedzieć tradycyjny, bo obaj ci zawodnicy spotykają się w nim od kilku lat. Tym razem lepszy był Piotrek - mówił trener Stelli, Arkadiusz Ponikowski.

Siódmy w tej rywalizacji był Mateusz Bucki, a ósmy Sebastian Pędzik (obaj Stella). Młodzieżowa drużyna Stelli zdobyła brązowy medal.

Drugi złoty medal zdobyli juniorzy Stelli w składzie Hubert Soboń, Adam Bujarski, Daniel Szkuta, Karol Adamus, pokonując po barażu Marymont Warszawa 29:27. Indywidualnie najlepiej wypadli Bujarski (7 miejsce) i Adamus (8).

Srebrny medal przypadł juniorskiemu mikstowi Stelli - Karolinie Sorys i Karolowi Adamusowi. Kielczanie w finale ulegli po barażu 16:18 Łucznikowi Żywiec. Sorys zdobyła również srebrny medal w turnieju indywidualnym, przegrywając w finale z Martyną Kalwinek ze Społem Łódź 2:6.