Medale zapaśniczek Znicza na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

/dor/
Agnieszka Król była bezkonkurencyjna w kategorii 60 kilogramów.
Agnieszka Król była bezkonkurencyjna w kategorii 60 kilogramów. Łukasz Zarzycki
Bardzo dobrze wypadły zapaśniczki Znicza Podzamcze Chęcińskie na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kobiet w Chełmie.

W kategorii 60 kilogramów bezkonkurencyjna była Agnieszka Król, wychowanka Znicza, która obecnie trenuje w Unii Racibórz. Wszystkie punkty na tych zawodach zdobyła jednak dla Znicza. W kategorii 69 kilogramów na drugiej pozycji sklasyfikowana została Patrycja Sperka, a w 75 kilogramów druga była Weronika Rybak ze Znicza. W tej samej kategorii ósme miejsce zajęła Małgorzata Mierzwa.

W punktacji drużynowej Znicz zdobył łącznie 57 punktów. -Dziewczyny walczyły bardzo dobrze, pokazały, że są mocne. To dobrze rokuje przed kolejnymi ważnymi startami - powiedział Czesław Zaborski, trener zapaśniczek z Podzamcza Chęcińskiego.

W Chełmie odbył się też Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek i Młodzików. Trzecie miejsce w kategorii 52 kilogramów zajęła Weronika Skóra ze Znicza, ósma była jej klubowa koleżanka Natalia Przeździk. Drużynowo Znicz został sklasyfikowany na trzeciej pozycji w gronie 28 klubów.

Wyniki pozostałych zapaśników Znicza: 67 kilogramów: 3. Gabriela Walas, 62 kilogramy: 5. Anna Jakubowska, 32 kilogramy: 5. Wiktoria Chłopek, 40 kilogramów: 10. Dominika Dziedzic, 57 kilogramów: 10. Zuzanna Gibalska.