Medalowe starty lekkoatletów

Dorota KUŁAGA
Wojciech Jarosz prezentuje medale, które zdobył na Akademickich Mistrzostwach Polski w Łodzi. Archiwum prywatne
Bardzo dobrze na Akademickich Mistrzostwach Polski spisał się Wojciech Jarosz, pozostali stawali na podium na zawodach w Słubicach.

Wojciech Jarosz z Juventy Kobex Starachowice wywalczył "brąz" na Akademickich Mistrzostwach Polski w Łodzi. - Cieszę się z tego medalu, bo był to dla mnie bardzo ważny start w tym sezonie - mówił Wojciech Jarosz z Juventy Kobex Starachowice.
Zawodnik studiujący na Uniwersytecie Warszawskim zajął trzecie w biegu na 1500 metrów z czasem 3.50,53. Na 800 metrów był piąty z rezultatem 1.51,10.

LEPSZY OD REKORDZISTY POLSKI

- Na 1500 m uzyskałem podobny wynik jak na zawodach w Sosnowcu. Nie jest to mój rekord życiowy, ale jestem zadowolony z tego startu. Tym bardziej, że 100 metrów do mety byłem piąty. Dopiero na finiszu zapewniłem sobie medal. Udało mi się też wyprzedzić rekordzistę Polski Artura Ostrowskiego, który ostatecznie uplasował się na piątej pozycji - dodał Wojtek Jarosz.

Wojciech Jarosz w Łodzi startował też w biegu na 800 metrów - był piąty z rezultatem 1.51,10 i sztafecie 4x400 metrów. -- Oprócz brązowego medalu w biegu na 1500 metrów, zdobyłem złoty medal jako najlepszy student uniwersytetów na tym dystansie, a także brązowy medal wśród studentów uniwersytetów na 800 metrów. Męska drużyna Uniwersytetu Warszawskiego, którego jestem studentem, zajęła trzecie miejsce wśród uniwersytetów - powiedział Wojtek. Przed nim jeszcze jeden start w Łodzi - 16 czerwca na dystansie 1500 metrów, a następnie przygotowania do Mistrzostw Polski Seniorów, które odbędą się w dniach 19-20 lipca w Toruniu. - Liczę na to, że powalczę na nich o dobre miejsce. Przy okazji chciałbym podziękować firmom Cerrad oraz Kobex, dzięki którym mogę przygotowywać się do wszystkich startów - dodał Wojtek Jarosz.

NA PODIUM W SŁUBICACH

Lekkoatleci z naszego powiatu rywalizowali też na Mistrzostwach Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Słubicach. Najlepiej spisał się Mateusz Borkowski z LKB Rudnik, który pewnie wygrał biegi juniorów młodszych na 1500 i 3000 metrów, ustanawiając przy tym rekordy życiowe - 3.58,50 i 8.42,11. "Życiówki" ustanowiła również jego klubowa koleżanka Agnieszka Filipowska, która triumfowała w biegu na 1500 metrów juniorek młodszych z czasem 4.39,27, wywalczyła też druga pozycję w biegu na 3000 metrów - 10.13,57.

Inne wyniki naszych lekkoatletów: 200 m juniorek młodszych: 7. Aleksandra Michnowska (Juventa Kobex Starachowice) - 26,72; 1500 m juniorów młodszych: 8. Marcin Rzeszowski (Juventa Kobex) - 4.07,51; 3000 m juniorów młodszych: 6. Marcin Rzeszowski (Juventa Kobex) - 9.19,84.