Medalowy start kielczan w Pucharze Świata na Węgrzech

/dor/
Medaliści ze Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce po udanym starcie w Budapeszcie. Archiwum klubu
Zawodnicy Sportowego Klubu Soma Gym Kick Boxing Kielce startowali w Pucharze Świata w kick boxingu, który odbył się w Budapeszcie.

Kieleccy zawodnicy dobrze wypadli na arenie międzynarodowej. - Juniorzy zdobyli pięć medali. Zabrakło tego najcenniejszego - złotego, ale najważniejsze jest to, że zdobyli cenne doświadczenie w rywalizacji z zawodnikami z innych krajów - mówił trener Marek Soboń.

Na podium stanęli Oskar Graur w kategorii 75 kilogramów K-1 - srebro, Jakub Dądela w 81 kilogramów w low kick - brąz, Mateusz Jakubowski w 67 kilogramów low kick - brąz, Mikołaj Mądzik w 71 kg low kick - brąz. Najmłodszy wojownik - kadet młodszy, mistrz Polski Maciej Zyz w 37 kilogramów light contact wywalczył brąz.

Na Węgrzech wystartowało 1447 zawodników z 31 państw.