Medalowy start młodych tyczkarzy z Kielc

/dor/
Młodzi tyczkarze KKL Kielce z trenerem Agnieszką Wroną.
Młodzi tyczkarze KKL Kielce z trenerem Agnieszką Wroną. KKL Kielce
W Gdyni odbył się 22. Festiwal skoku o tyczce imienia Walentego Wejmana. Grupa tyczkarska KKL Kielce brała w nim udział po raz piąty.

- Jest to wydarzenie na miarę mistrzostw Polski dla najmłodszych zawodników, kategorii dzieci i młodszych, czyli rocznika 2004 i młodsi. Zawodnicy KKL pokazali się z dobrej strony, stając wielokrotnie na podium oraz ustanawiając rekordy życiowe - powiedziała Agnieszka Wrona, trener KKL Kielce.

Złote medale zdobyli Filip Iwaniec - uzyskał 145 centymetrów oraz Jakub Demko - 215 centymetrów. Srebrne medale wywalczyli: Katarzyna Białogońska - 340 centymetrów, Kornel Demko - 220 centymetrów, a brązowe: Karol Białogoński - 190 centymetrów, Blanka Iwaniec i Zosia Jastrząb - po 200 centymetrów, Oskar Jagodzki - 350 centymetrów.

Medalistów dekorowała Anna Rogowska, olimpijka z Aten. Medali nie zdobyli Mateusz Romański - 240 centymetrów, rekord życiowy i 7 miejsce, Anna Iwaniec - 260 centymetrów i 6 miejsce, Aleksandra Strząbała - 280 centymetrów i 6 miejsce. -Nie wystartował Nikodem Pochopień, który zapewne wygrałby kategorię dzieci starszych, ale niestety, zmogła go angina - dodała Agnieszka Wrona.

(Dostawca: x-news)