Medalowy start Olimpu Strawczyn

Dorota KUŁAGA [email protected]
Krystian Surma na mistrzostwach województwa zdobył srebrny medal w biegu na 1500 metrów. Dorota Kułaga
W Kielcach stawali na podium mistrzostw województwa. W ten weekend czekają ich ważne zawody w Białej-Podlaskiej

Lekkoatleci Olimpu Strawczyn startowali w Mistrzostwach Województwa Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się w Kielcach. Wywalczyli kilka miejsc na podium. W zawodach rywalizowało 150 zawodników.

Zawody te były jednocześnie Mistrzostwami Świętokrzyskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, a cztery konkurencje odbyły się w ramach VII Memoriału Edmunda Sarny.

WALCZY O OLIMPIADĘ

Kamil Bielawski wygrał bieg na 800 metrów z czasem 2.05,08, drugi w tej konkurencji był Sebastian Mazur z wynikiem 2.07,04. Krystian Surma był drugi w mocno obsadzonym biegu na 1500 metrów. Przegrał tylko ze starszym Damianem Satorem ze Słoneczka Busko-Zdrój. Surma uzyskał czas 4.11,14. Szósty w tym biegu był jego klubowy kolega Patryck Gad z wynikiem 4.41,84.

- Czas jest niezły, ale stać mnie na szybsze bieganie. Jestem w trakcie przygotowań do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Walczę o minima na tę imprezę. Teraz wystartuję w Białej Podlaskiej i mam nadzieję, że wypadnę jeszcze lepiej - mówił Krystian Surma z Olimpu Strawczyn.

WSZYSTKO o lekkiej atletyce w Świętokrzyskiem

Ponadto mistrzem województwa została sztafeta 4x100 metrów Olimpu, biegnąca w składzie: Konrad Michalski, Kamil Bielawski, Sebastian Mazur, Maciej Ciszek. Uzyskała czas 48,29 sekundy. W biegu na 2000 metrów z przeszkodami brązowy medal wywalczył Oskar Wychowaniec z rezultatem 7.57,90. Trzeci w skoku wzwyż był natomiast Konrad Michalski z wynikiem 170 centymetrów.

- Nasi zawodnicy walczą o minima na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. W ten weekend wystartują w Białej Podlaskiej na mistrzostwach Polski zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Krystian pobiegnie na 2000 metrów z przeszkodami, a Kamil Bielawski na 1500 i 3000 metrów.