Medalowy start Żaczka w mistrzostwach województwa

Dorota Kułaga
Lekkoatleci Żaczka z dobrej strony pokazali się w Kielcach.
Lekkoatleci Żaczka z dobrej strony pokazali się w Kielcach. Archiwum prywatne
W Kielcach odbyły się Mistrzostwa Województwa do 16 lat w lekkoatletyce.

- Mimo bardzo niesprzyjającej aury młodzi zawodnicy UKS Żaczek Połaniec dzielnie radzili sobie na bieżni, uzyskując wartościowe wyniki - powiedział Sławomir Szydłowski, trener lekkoatletów Żaczka Połaniec.

Olga Wójtowicz zwyciężyła w biegu na 80 metrów przez płotki i była druga w biegu na 200 metrów przez płotki. Joanna Kaczor zajęła drugie miejsce w biegu na 100 metrów. Daria Golonka uplasowała się na trzeciej pozycji w biegu na 100 metrów. Dawid Tutak zwyciężył w biegu na 300 metrów. Zajął też drugie miejsce w biegu na 100 metrów. Kacper Godzwon-Skotnicki wywalczył pierwsze miejsce w biegu na 100 metrów, był też najlepszy w biegu na 300 metrów.

Kacper Bąk zwyciężył w skoku wzwyż, zajął też pierwsze miejsce w pchnięciu kulą. Norbert Sudoł zajął trzecie miejsce w biegu na 600 metrów. Jakub Godzwon-Skotnicki był też trzeci w skoku w dal. Karol Bąk uplasował się na trzeciej pozycji w biegu na 100 metrów.
Trenerem zawodników Żaczka jest Sławomir Szydło-wski . Wyjazd na zawody możliwy był dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy w Połańcu. - Jestem zadowolony ze startu naszych zawodników w mistrzostwach województwa. Potwierdzili, że w tej kategorii są znacząca siłą w regionie - dodał trener Szydłowski.