Medalowy występ bilardzistów Nosanu Kielce i UKS Miłek Wiślica na Mistrzostwach Polski Juniorów [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Bardzo dobrze spisali się bilardziści Nosanu Kielce i Miłka Wiślica na Mistrzostwach Polski Juniorów w bilard. Fot. Nosan Kielce
Fantastyczny występ młodych bilardzistów z Nosanu Kielce zakończył się zdobyciem rekordowej liczby 11 medali w Mistrzostwach Polski Juniorów w Bilard i zwycięstwem klasyfikacji punktowej Systemu Współzawodnictwa Sportowego. Dobrze spisali się też reprezentanci klubu Miłek Wiślica.

W klubie Frame w Łodzi odbyły się finały Mistrzostw Polski Juniorów w Bilard. W imprezie wzięła udział bardzo silna ekipa reprezentująca Nosan Kielce, która jechała z nadziejami na zdobycze medalowe. Praca przez ostatnie kilka miesięcy prowadzona przez trenerów oraz samych zawodników w tych trudnych czasach Covid 19 przyniosła oczekiwane rezultaty. Najmłodsi bilardziści wrócili bowiem z imprezy z rekordową liczbą 11 wywalczonych medali. W klasyfikacji ilości zdobytych krążków nie mieli sobie równych , natomiast w łącznej zajęli trzecie miejsce.

Złoty w 8 bil i brązowy w 9 bil wywalczyła w grupie juniorek młodszych Izabella Jońska, tytuł wicemistrza w 14/1 i brąz w 8 bil zdobył Szymon Bruśnicki w grupie juniorów starszych. Dwa brązowe medale ( 10 bil i 9 bil ) w grupie juniorek starszych wywalczyła Patrycja Siemienic. Z srebrnym medalem odmiany 14/1 w grupie juniorów młodszych wraca Jeremi Nowak. Po jednym brązowym medalu wywalczyli w grupie juniorów młodszych Gabriela Siemieniec ( 9bil), Michał Wiech ( 10 bil) i najmłodszy medalista Mistrzostwa, debiutujący w imprezie zaledwie 12-letni Jakub Chrobot ( 8bil). W grach drużynowych nasza ekipa ( Słowik, Wiech, Nowak, Bruśnicki) wywalczyła tytuł wicemistrzów Polski. NOSAN Kielce wygrał również klasyfikacje punktową Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Dodać należy, że to nie wszystkie medale dla naszego regionu wywalczone w Mistrzostwach Polski. Świetnie spisały się również młode zawodniczki UKS Miłek Wiślica, które wywalczyły 3 medale. Złoty i srebrny zdobyła Dominika Pawełczyk ( 9 bil i 10 bil ), a brązowy Martyna Matjas ( 8bil).

Dzięki tym świetnym występom naszych zawodniczek i zawodników województwo świętokrzyskie wygrało klasyfikację punktową Systemu Sportu Młodzieżowego i to już drugi raz z rzędu.