Metalurg pokonał Gorenje. Vive Targi Kielce liderem grupy Ligi Mistrzów

/PK/
Piłkarze ręczni Vive Targi Kielce będą liderami grupy C Ligi Mistrzów po dwóch kolejkach spotkań. W sobotę kielczanie wygrali na wyjeździe z Newą Sankt Petersburg 31:21. W innym sobotnim meczu grupy C, Metalurg Skopje wygrał z Gorenje Velenje 30:23.

Metalurg i mistrz Polski będą jedynymi drużynami w grupie C, które po dwóch kolejkach spotkań będą miały komplet punktów. O tym, że drużyna trenera Bogdana Wenty będzie pierwsza w tabeli, decyduje lepsza różnica bramek (Vive Targi Kielce +19, Metalurg +10). W ostatnim meczu grupy C w niedzielę zagrają Bjerringbro-Silkeborg i Chambery Savoie, które pierwsze mecze przegrały.

Wyniki sobotnich meczów

Grupa B

Celje Pivovarna Lasko - BM Atletico Madryt 22:28 (15:13) - Mariusz Jurkiewicz 2 dla Atletico.

Grupa C

Newa St. Petersburg - Vive Targi Kielce 21:31 (10:17)

Metalurg Skopje - RK Gorenje Velenje 30:23 (13:6)
Metalurg: Stanić (14), Angełow (6) - Georgiewski 7, Manaskow 7, Mojsowski 5, Rakcević 3, Mirkulowski 2, Mojsoski 2, Vugrinec 2, Doder 1, Markoski 1, Aluszowski, Batinović, Dimowski, Monowski, Kozlina.
Gorenje: Gajić (9), Taletović - Bezjak 8, Dolenec 7, Melić 3, Miklavcić 3, Cehte 2, Bajram, Dobelsek, Dujmović, Galer, Gams, Golca, Medved, Nosan, Pucelj.

W 10 minucie gospodarze objęli prowadzenie 5:1. Świetnie bronił ich golkiper Darko Stanić, a twarda obrona zmuszała zawodników Gorenje do prostych strat. W pierwszej połowie goście zdobyli tylko sześć bramek, trzy z gry i trzy z rzutów karnych.

Na początku drugiej połowy Słoweńcy odrobili dwie bramki, ale znów świetnie zaczął bronić Stanić i znów przewaga zespołu ze Skopje wzrosła.

Grupa D
FC Barcelona - Füchse Berlin 34:23 (15:10) - Bartłomiej Jaszka 3 dla Füchse.
Pick Szeged - Kadetten Schaffhausen 30:29 (12:14) - Leszek Starczan 4 dla Kadetten.