Miażdżąca druga połowa szczypiornistów KSZO Ostrowiec (wideo, zdjęcia)

Rafał Soboń
Rafał Soboń
Po słabej pierwszej odsłonie KSZO w meczu z ŚKPR Świdnica, w drugiej gospodarze narzucili swój styl i zdecydowanie wygrali 30:22.
KSZO Ostrowiec - ŚKPR Świdnica 30:22

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski - ŚKPR Świdnica 30:22 (12:15)

KSZO: Drabik, Piątkowski - Kożeniewski 1, Mazur 2, Mroczek 5, Fugiel 3, Afanasjev 2, Świeca 2, R. Pomiankiewicz, T. Pomiankiewicz 4, Biskup 1, Wojkowski 8, Kalita 2.

ŚKPR: Potocki, Gil, Bajkiewicz - Misiejuk 4, Rogaczewski 3, Piendziak 3, Bieżyński 1, Chaber 4, Rogaczewski 1, Krzaczyński 3, Pułka, Więcek 3.

Od początku lekką przewagę osiągnęli goście, którzy po raz pierwszy prowadzeni byli przez nowego szkoleniowca, Grzegorza Gowina. Po kwadransie doprowadzili do remisu po 4, jednak do końca pierwszej połowy nie zachwycali i zasłużenie przegrywali 12:15. W przerwie w szatni KSZO było bardzo gorąco. Trener Malinowski dosadnie przekazał uwagi swoim podopiecznym, a ci po zmianie stron nie przypominali zespołu z pierwszej połowy. W tej części gry prowadzili już 7:0, czy 12:1. Przy stanie 22:16 trener gości poprosił już o drugi czas, ale KSZO grał jak odrodzony i nie zamierzał zwalniać tempa, koncertowy fragment meczu rozgrywał Fugiel, skutecznie kończąc szybkie kontry KSZO. Na pięć minut przed zakończeniem rywalizacji o siedem trafień lepsi byli podopieczni trenera Malinowskiego (27:20) i pewnie zmierzali do zwycięstwa w pojedynku. Wynik, na dwie setne sekundy przed końcową syreną uderzeniem z rzutu karnego ustalił Patryk Rogaczewski (ŚKPR).