Michał Choina z ostrowieckiego Hetmana wygrał turniej "szachów wodnych" w Nowinach

Redakcja
W sobotę na basenie "Perła" rozegrany został jubileuszowy, X turniej o Puchar Wójta Gminy Sitkówka - Nowiny. Tegoroczne zawody były jednocześnie trzecim turniejem z cyklu Grand Prix o Puchar Gór Świętokrzyskich.

W turnieju szachów szybkich wystartowało w kategorii open 52 zawodników, w tym dwóch Ukraińców, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca. Trzecia lokata przypadła prowadzącemu w całym cyklu Grand Prix Piotrowi Jędrasowi z Kielc, który zdecydowanie umocnił się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej.

W turnieju wzięło udział trzech ostrowczan. Na 8 miejscu został sklasyfikowany Adam Choina, a na 18 jego brat Michał, obaj zawodnicy Hetmana Ostrowiec. Michał wygrał klasyfikację zawodników do lat 12. W grupie amatorów na 14 miejscu został skalsyfikowany najmłodszy z braci, sześcioletni Jaś.

Najstarszy z braci triumfował w kategorii do lat 18 w nietypowej konkurencji "szachów wodnych", w której zawodnicy grają na stolikach ustawionych w wodzie, ubrani w stroje kąpielowe. Szachiści rozgrywali dwie rundy, przed każdą przepływając na czas dystans około 20 metrów. Michał Choina wygrał obie partie i przepłynął dystans w najlepszym czasie. Adam w kategorii do lat 12 zajął 3 miejsce.

Na zawodach w Nowinach, oprócz braci Choinów, pokazali się także ostrowieccy sędziowie- Marek Szymanowicz, Jarosław Choina i Ryszard Nowicki.