Michał Faryna – Osobowość Roku 2020 w powiecie jędrzejowskim w kategorii Kultura. To jego czwarty sukces z rzędu!

Aleksandra Boruch
Aleksandra Boruch
Michał Faryna – Osobowość Roku 2020 w powiecie jędrzejowskim w kategorii Kultura. To jego czwarty sukces z rzędu! archiwum prywatne
Poznaliśmy tegorocznych laureatów tytułu Osobowość Roku 2020. Po raz czwarty z rzędu w kategorii Kultura w powiecie jędrzejowskim tytuł osobowości roku zdobył Michał Faryna – dj, twórca i współzałożyciel Stowarzyszenia „Młodzież Futurystyczna” i formacji „Modernity”, miłośnik i znawca muzyki klubowej i elektronicznej.

To już Pana kolejne zwycięstwo w akcji gazety "Echo Dnia" oraz portalu echodnia.eu - Osobowość Roku. Jakie to uczucie?
- Miło jest mieć świadomość, że wciąż jest się potrzebnym, że to co robię jest zauważalne. Pandemia i lockdown wymusiły inne formy moich działań muzycznych. Wiele organizacji, formacji wstrzymało całkowicie swoją działalność. Ja skupiłem się na produkcji muzyki i nadawaniu audycji w systemie livestream. Mimo braku koncertów i wydarzeń kulturalnych – wciąż działałem i to był klucz do sukcesu.

Czy są osoby, którym szczególnie zawdzięcza Pan ten sukces?
- Myślę, że powoli staję się już weteranem tego plebiscytu (śmiech). 4 razy z rzędu być najlepszym w kategorii Kultura w powiecie to wielkie wyróżnienie. Dziękuję za nominację i za głosy, które zostały oddane. Jeśli chodzi o sukces – to z pewnością zawdzięczam go ludziom, z którymi współpracuję i których reprezentuję. Od ponad roku Michał Faryna - MIKE F funkcjonuje też jako część innego projektu. Stowarzyszenie „Młodzież Futurystyczna” i Formacja „Modernity”, która działa w jego strukturach – to teraz coś, co identyfikuje mnie i moją pracę muzyczno-kulturalną.

Jakie działania w tym ostatnim, trudnym roku mógł Pan zrealizować?
- Razem z Piotrem Kalembą (CALPI), nagraliśmy w studiu kilka utworów z młodymi wokalistami powiatu jędrzejowskiego. Pracowaliśmy nad swoimi autorskimi produkcjami, które miały premiery w sieci, między innymi na platformie Youtube. Na Facebooku prowadziliśmy audycje w systemie livestream, gdzie graliśmy sety DJ-skie. Teraz czerwiec, imprezy odblokowane, powracamy. Mamy już zaplanowane kilka występów na prywatnych imprezach, a także szykujemy jeden duży projekt, ale nie mogę jeszcze zdradzać szczegółów. Wkrótce będę to ogłaszał i wtedy podam więcej informacji.

Co zalicza Pan do swoich największych zawodowych sukcesów?
- Z pewnością wszystkie edycje Summer Sound Stage nad Zalewem w Jędrzejowie, występy na Dniach Jędrzejowa, WOŚP, imprezach charytatywnych, zumba-maratonach. Założenie stowarzyszenia, wyposażenie studia nagraniowego, pierwsze wspólne utwory z młodymi artystami ziemi jędrzejowskiej. Tworzenie kolekcji płyt winylowych, Nagroda Jędrzejowianin Roku, wszystkie nagrody Człowiek Roku, Osobowość Roku i premiery utworów w sieci.

Jak obecnie działa stowarzyszenie?
- Stowarzyszenie wynajmuje lokal, który został zaadoptowany na studio nagraniowe. Wyposażyliśmy go w sprzęt. Ze studia prowadzimy też transmisje live, gdzie gramy sety DJ-skie. Planujemy kolejne (przynajmniej 2) z młodymi artystami z powiatu jędrzejowskiego. W czerwcu chcemy zaoferować mieszkańcom Jędrzejowa niezwykłą podróż w świat płyt winylowych – szczegóły wkrótce. Do tego chcemy wrócić do grania dla publiczności - jak dawniej. Modernity, to duet producencki, ja i Piotr Kalemba. Natomiast w stowarzyszeniu jest jeszcze kilka kreatywnych, zdolnych osób – a wśród nich znany i lubiany jędrzejowski DJ – Michał Szczerba (Dev J), który jest też wielkim miłośnikiem i kolekcjonerem płyt winylowych.

Michał Faryna (Mike F), DJ, producent, organizator imprez muzycznych, założyciel i członek Stowarzyszenia "Młodzież Futurystyczna". ½ Formacji "Modernity", kolekcjoner płyt winylowych, miłośnik i znawca muzyki elektronicznej i klubowej.

Uwaga nad Polskę nadciągają upały

Wideo

Dodaj ogłoszenie