Michal Gardawski: - Dobrze czuję się w Kielcach

dor
Michal Gardawski ma za sobą debiut w Koronie w meczu Lotto Ekstraklasy.
Michal Gardawski ma za sobą debiut w Koronie w meczu Lotto Ekstraklasy. Dorota Kułaga
Michal Gardawski w meczu z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza zadebiutował w Koronie w oficjalnym meczu ligowym. Zagrał na prawej obronie i z kolegami z drużyny cieszył się z wygranej 2:1 w siódmej kolejce Lotto Ekstraklasy.

- Leczyłem kontuzję, nie grałem przez osiem tygodni. Wróciłem i cieszę się, żeśmy wygrali. Zagrałem 60 minut, na 90 po takiej przerwie nie miałem jeszcze siły – mówił po meczu Michal Gardawski.

Czy ma to dla Ciebie znaczenie, czy grasz na prawej obronie, czy wyżej – w pomocy?

To jest obojętne, czy na prawej obronie, czy z przodu. Dobrze mi się współpracowało z kolegami, bo wcześniej już z nimi trenowałem dwa-trzy tygodnie. Wiem, o co chodzi.

W meczu z Niecieczą najważniejsze było zwycięstwo…

To się przede wszystkim liczyło. Mamy punkty i jest radość. Teraz czekamy już na fajny sparing z Werderem Brema.

Jak się czujesz w Kielcach? Już się zaaklimatyzowałeś w tym mieście?

Dużo miejsc jeszcze nie widziałem. Ale to co widziałem, podoba mi się. Znam ulicę Sienkiewicza, Rynek. Podoba mi się centrum. Dobrze czuję się w Kielcach.