Michał Jamioł z Kielc mistrzem Polski Straży Granicznej i wszystkich służb mundurowych w półmaratonie

Dorota KUŁAGA [email protected]
Kielczanin Michał Jamioł został mistrzem Polski służb mundurowych w półmaratonie. Fot. archiwum prywatne
Kielczanin Michał Jamioł został mistrzem Polski w półmaratonie w kategorii służb mundurowych oraz w rywalizacji przedstawicieli Straży Granicznej. Po te tytuły sięgnął w Warszawie.

Michał Jamioł

Urodził się 10 maja 1980 roku w Kielcach. Był dzielnicowym w I Komisariacie Policji w Kielcach - na osiedlach Uroczysko i Związkowiec, obecnie pracuje w placówce Straży Granicznej w Kielcach. Żonaty, żona Anna, dzieci - Antoś i Ignaś. Startował w Budowlanych Kielce i Kieleckiem Klubie Lekkoatletycznym. Jest medalistą Mistrzostw Polski Służb Mundurowych - złotym na 1500 metrów, złotym i brązowym w półmaratonie.

Mistrzostwa te odbyły się przy okazji 8. Półmaratonu Warszawski, który był bardzo dobrze obsadzony. Rywalizowało w nim ponad 10 tysięcy osób z 55 krajów.

W MROZIE PO TYTUŁY

Wśród mężczyzn zwyciężył Kenijczyk Martin Mukule. W kategorii open w mocnej stawce rywali na trzydziestym miejscu sklasyfikowany został Michał Jamioł, który dystans 21 kilometrów i 97 metrów pokonał w czasie 1 godziny, 13 minut i 48 sekund.

- To nie jest mój rekord życiowy, ale najlepszy wynik w ostatnich startach. Biegliśmy w bardzo trudnych warunkach, było siedem stopni mrozu. Wielu zawodników z Afryki mdlało na mecie z uwagi na niską temperaturę. Ja rywalizowałem również w kategorii służb mundurowych. Zająłem pierwsze miejsce. W ramach półmaratonu rozgrywane były także Mistrzostwa Polski Straży Granicznej i w tej kategorii również wygrałem. Cieszę się, że tak dobrze zacząłem sezon - mówił nam Michał Jamioł.

TERAZ W STRAŻY GRANICZNEJ

Wcześniej Michał Jamioł pracował w policji, był dzielnicowym na osiedlach Uroczysko i Związkowiec w Kielcach. Obecnie jest zatrudniony w placówce Straży Granicznej w Kielcach na stanowisku starszy kontroler w Grupie Operacyjno - Śledczej w stopniu starszy sierżant.

- Zimę solidnie przepracowałem i są efekty. Za dwa tygodnie czeka mnie półmaraton w Pabianicach, a później kolejne starty - dodał Michał Jamioł, który pracę z powodzeniem łączy ze startami, a wolny czas najchętniej spędza z dziećmi - 6-letnim Antosiem i Ignasiem, który ma 6 miesięcy.