Michał Probierz na meczu Legia Warszawa - Aston Villa. Nowy selekcjoner obserwował kandydatów do gry w reprezentacji Polski. Trafił Wszołek

Jacek Czaplewski
Michał Probierz na meczu Legia Warszawa - Aston Villa
Michał Probierz na meczu Legia Warszawa - Aston Villa Leszek Szymański, PAP
Michał Probierz obejrzał pierwszy mecz jako selekcjoner reprezentacji Polski. W czwartkowy wieczór 51-latek wybrał się na stadion przy Łazienkowskiej, żeby sprawdzić, co potrafią kandydaci z Legii Warszawa na tle Aston Villi w grupie Ligi Konferencji. I na pewno się nie zawiódł, bo Polacy dali popis.

Michał Probierz obserwował piłkarzy Legii Warszawa

Niestety, trener gości Unai Emery posadził na ławce jedynego Polaka w swojej kadrze, Matty'ego Casha. Wahadłowy wszedł dopiero w 67 minucie, przy stanie 3:2 dla Legii.

Błysnął za to autor bramki dla Legii z 3 minuty, czyli Paweł Wszołek. Podał mu Patryk Kun. Jeszcze przed przerwą Legia na chwilę odzyskała prowadzenie - dzięki asyście Wszołka i trafieniu Albańczyka Ernesta Muciego, który po zmianie stron raz jeszcze przechylił szalę na korzyść swojej drużyny - już definitywnie.

Wszołek skończył mecz z urazem. - Mam nadzieję, że nie będzie musiał długo pauzować. Jutro będziemy mądrzejsi, po badaniach lekarskich. To piłkarz, który nigdy nie odpuszcza, nie unika pojedynków. Zrobimy wszystko by postawić go szybko na nogi - zapewnił na konferencji trener Kosta Runjaić.

Matty Cash wszedł w drugiej połowie
Matty Cash wszedł w drugiej połowie TVP Sport

Probierz zasiadł na loży vipowskiej obok prezesa wielkopolskiego ZPN Pawła Wojtali. Serdecznie wyściskał się też z aktorem Olafem Lubaszenką.

W wyjściowym składzie Legii zaczęło tylko czterech Polaków. Między słupkami stanął podopieczny Probierza z reprezentacji U-21, czyli bramkarz Kacper Tobiasz. Na wahadłach zostali ustawieni Patryk Kun i Paweł Wszołek, którego awaryjnie powołał we wrześniu Fernando Santos i dał mu zagrać w drugiej połowie z Wyspami Owczymi.

W środku pola ujrzeliśmy natomiast Bartosza Slisza - też powołanego, ale bez choćby minuty spędzonej na boisku. Za sprawą nowego selekcjonera to się może zmienić. W drugiej połowie spośród rezerwowych Polaków na murawę wszedł tylko Maciej Rosołek.

W tym tygodniu Probierz obejrzy jeszcze dwa mecze. W weekend leci do Włoch. Chce zobaczyć, w jakiej formie są środkowy obrońca Mateusz Łęgowski (Salernitana - Frosinone) oraz stoper Paweł Dawidowicz (AC Milan - Hellas Werona).

Do niedzieli (24 września) Probierz musi rozesłać do klubów szeroką listę powołanych piłkarzy na mecze z Wyspami Owczymi (12 października) i Albanią (15 października). W przyszłym tygodniu ogłosi z kolei ostateczną kadrę.