Michał Smelcerz trzeci w Pucharze Polski

/dor/
Michał Smelcerz zajął trzecie miejsce w Bytomiu i zakwalifikował się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Archiwum prywatne
Dwoje łuczników zakwalifikowało się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży

Bardzo dobry występ zaliczył Michał Smelcerz, zawodnik Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Włoszczowice, na zawodach łuczniczego Pucharu Polski, który odbył się w Bytomiu.

Podopieczny trenera Grzegorza Woźniczko w kwalifikacjach zajął dziesiąte miejsce, osiągając wynik 1147 punktów. Zapewnił mu on II klasę sportową. W rundach finałowych Michał wygrał cztery pojedynki. W półfinale przegrał 4:6 z Wojciechem Plińskim ze Strzelca Legnica, a w walce o trzecie miejsce pokonał 6:0 Damiana Mędrka z Karimy Prząsław.

W klasyfikacji końcowej III rundy Pucharu Polski Turnieju Kwalifikacyjnego Michał Smelcerz zajął trzecie miejsce, dające mu kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Kwalifikację zdobyła również jego klubowa koleżanka Izabela Wójcik, która uplasowała się na trzeciej pozycji na zawodach strefowych w Kielcach.