Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w przełajach. Dziewczyny z Żaczka Połaniec na podium

Dorota KUŁAGA [email protected]
Bieg na 1500 metrów wygrała Paulina Witek (na najwyższym podium) z Żaczka Połaniec, przed Barbarą Berłowską z Bełchatowa i Kingą Kowalską ze Słoneczka Busko-Zdrój. Archiwum prywatne
Paulina Witek w blasku złota, a Gabriela Kazberuk pobiegła po "srebro" na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w przełajach.

W Końskich odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach przełajowych. Wystartowało w nich ponad 200 lekkoatletów z 20 klubów z województwa świętokrzyskiego i łódzkiego. Byli w tym gronie przedstawiciele Żaczka Połaniec i Gryfu Rytwiany.

Przy mroźnej pogodzie, na zaśnieżonych, ale bardzo dobrze przygotowanych trasach najlepsi młodzicy z województw świętokrzyskiego i łódzkiego rywalizowali w międzywojewódzkich mistrzostwach w przełajach.

BRAWA DLA DZIEWCZYN

W punktacji klubowej zdecydowane zwycięstwo odniósł Olimp Strawczyn, zdobywając 20 punktów. Na czwartej pozycji sklasyfikowany został Żaczek Połaniec z dorobkiem 6 punktów, na dwunastej Gryf Rytwiany, który zgromadził dwa punkty. W punktacji województw łódzkie wywalczyło 44 punkty, a świętokrzyskie 36 punktów.

Jeśli chodzi o starty indywidualne, to z dobrej strony w biegu na 1500 metrów młodziczek pokazała się Paulina Witek z Żaczka Połaniec, która wywalczyła złoty medal. Wyprzedziła Barbarę Berłowską z BKL Bełchatów i Kingę Kowalską ze Słoneczka Busko-Zdrój. Na podium stanęła też jej klubowa koleżanka Gabriela Kazberuk, która zdobyła srebrny medal. Przegrała tylko z Łucją Wiktorowicz z Pegaza Opoczno

DRUGI Z KIELECCZYZNY

- Cieszą dwa medale wywalczone przez lekkoatletki Żaczka Połaniec. Warto odnotować, że w punktacji klubowej Żaczek zajął czwarte miejsce w gronie dwudziestu sklasyfikowanych ekip - powiedział Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki i organizator mistrzostw w Końskich.

Dodajmy, że Żaczek był drugim w kolejności klubem z Kielecczyzny sklasyfikowanym na tych zawodach, drugą i trzecią pozycję zajęły bowiem przedstawiciele województwa łódzkiego - Pegaz Opoczno i RKS Łódź.

Wyniki naszych lekkoatletów: młodzicy - mężczyźni: 2000 metrów: 7. Michał Linowski (Gryf), 10. Paweł Adaś (Żaczek), 18. Jakub Radkowski (Żaczek); kobiety: 1500 metrów: 1. Paulina Witek (Żaczek Połaniec), 6. Natalia Kowalska (Gryf); 2500 metrów: 2. Gabriela Kazberuk (Żaczek); biegi poza punktacją Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików: 2000 metrów - juniorki i juniorki młodsze: 7. Paulina Markowska, 12. Daria Nurkiewicz (obydwie Gryf); 2000 metrów - juniorzy i juniorzy młodsi: 11. Arkadiusz Kwiatkowski (Gryf).