Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Brynicy w gminie Piekoszów długo czekają na remont zaniedbanej drogi. Burmistrz ma dobre wieści. Zobacz film, zdjęcia

Anna Gwóźdź
Anna Gwóźdź
Wideo
od 7 lat
Droga biegnąca ulicą Zwierzyniec w miejscowości Brynica w gminie Piekoszów jest w bardzo złym stanie. Ubita ze żwiru, pełna dziur, a w deszczowe dni - zamieniająca się w błotne grzęzawisko. Tak opisała ją jedna z Czytelniczek "Echa Dnia", prosząc tym samym o interwencję w Urzędzie Miasta i Gminy Piekoszów. Czy ta droga doczeka się remontu? Mamy odpowiedź burmistrza Zbigniewa Piątka. Informacje są pozytywne. Zobaczcie film i zdjęcia.

Mieszkańcy Brynicy narzekają na jakość ich dróg. Szczególnie zła jest nawierzchnia na ulicy Zwierzyniec

Czytelniczka niezwykle emocjonalnie opisała stan drogi i problemy z nim związane. Poniżej treść jej maila:

Witam. Chcę napisać o drodze w Brynicy, miasto Piekoszów, Zwierzyniec. Może ktoś z was przyjechać zobaczyć na oczy w jakich warunkach my tu mieszkamy. Wszyscy nas pomijają. Droga fatalna, brak kanalizacji, brak drogi, jeżeli można nazwać to sito drogą. Brak chodnika. ale podatki do gminy to już płacić musimy. Wszyscy się bawią, cieszą, są robione przystanki, drogi rowerowe, ulice z piękną nawierzchnią, latarnie. A u nas to średniowiecze, wstyd kogoś zaprosić, grzęźniemy w błocie. Proszę o odpowiedź, co dalej z tym robić? Bo zostało tylko zaprosić panią Jaworowicz. Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Oto zdjęcia problematycznej drogi. Warstwa śniegu łagodzi odrobinę widok:

Uwagi od mieszkanki Brynicy przedstawiliśmy burmistrzowi miasta i gminy Piekoszów, Zbigniewowi Piątkowi. Okazało się, że włodarz planuje modernizację infrastruktury drogowej również i w tej miejscowości, ale finanse są ograniczone i priorytetowa była wpierw przebudowa drogi przechodzącej przez Starą Wieś oraz ulicę Pańską. Jak wyjaśniał burmistrz, to ważny ciąg komunikacyjny, łączący gminę Piekoszów z gminą Strawczyn, dlatego remont tego odcinka był na pierwszym miejscu.

Co z remontem dróg w Brynicy? Burmistrz ma dobre wieści

- W planach na przyszły i kolejny rok jest modernizacja kolejnych dróg, w tym tej przy ulicy Zwierzyniec w Brynicy - wyjaśniał nam Zbigniew Piątek. - Pragnę przypomnieć, że na terenie naszej gminy nastąpił w ostatnich latach duży skok cywilizacyjny jeżeli chodzi o budowę i przebudowywanie dróg. Powstało ponad 20 kilometrów nowych bądź wyremontowanych, w tym również i w Brynicy.

Burmistrz wyjaśniał, że zostały już wykonane plany projektowe w zakładanym budżecie gminy na przyszły rok. - Projektujemy też duże odcinki kanalizacji, bo mamy zewnętrzne środki na wybudowanie kanalizacji sanitarnej. Brynica jest już częściowo skanalizowana, tak samo będzie z kolejną częścią tej miejscowości. Jesteśmy w tej sprawie na etapie uzyskiwania decyzji środowiskowej - dodawał Zbigniew Piątek.

Burmistrz miasta i gminy Piekoszów informował, że na 2024 rok gmina szykuje inwestycje związane z poprawą jakości dróg, kanalizacyjne, z zakresu kubatury i inwestycje wodne. - Nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego od razu, bo gmina Piekoszów rozwija się i przybywa do niej mieszkańców, również do Brynicy. Trudno w krótkim czasie przebudować wszystkie drogi na terenie gminy. Będziemy sukcesywnie zwiększać komfort życia mieszkańców, jak to robiliśmy do tej pory - zakończył nasz rozmówca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie