Miłek Wiślica prowadzi w klasyfikacji!

ALI
Ruszyła jubileuszowa 10. edycja Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Młodzieżowej. Pierwsza kolejka została rozegrana w minionym tygodniu w Kielcach, a w klasyfikacji drużynowej prowadzą nasi - klub UKS Miłek Wiślica.

Pierwsze zawody - w Kieleckim Centrum Bilardowym - rozegrano tradycyjnie w odmianę 8 bil. W grupie dziewcząt młodszych finał był wewnętrzną sprawą zawodniczek Miłka. W „siostrzanej wojnie” Patrycja Siemieniec pokonała Gabrysię Siemieniec i zajęła pierwsze miejsce w turnieju.

Wiślicki dublet mieliśmy również w kategorii juniorów. Hubert Sagan wygrał w finale z Wojciechem Dynią, ponadto trzecie miejsce zajął Jakub Haczyk z Miłka.

W rywalizacji chłopców w grupie młodszej na trzeciej pozycji uplasował się Wiktor Jędrusiak. Sukcesy indywidualne wiślickich bilardzistów przełożyły się też na ranking drużynowy. Po turnieju inauguracyjnym w Kielcach nasz Miłek zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji klubów, z dorobkiem 32 punktów. Drugie są Orły Bodzentyn (26), trzecie - Orlęta Blicza (25 punktów).
- Z pięciu zaplanowanych na ten sezon turniejów Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Młodzieżowej, trzy odbędą się w tym roku szkolnym. Pozostałe dwa, w tym Turniej Masters 2016, zostaną rozegrane po wakacyjnej przerwie - mówi Przemysław Domagała, opiekun młodych bilardzistów z Wiślicy.

Dodajmy, że w porównaniu z poprzednim sezonem mamy istotną zmianę w systemie gier. Tak jak w przypadku chłopców, nastąpił podział w kategorii dziewcząt - na grupę młodszą (szkoły podstawowe) oraz juniorki (gimnazja).