Miłośnicy karawaningu spotkali się w Łubnicach (ZDJĘCIA)

  Miłośnicy karawaningu spotkali się w Łubnicach (ZDJĘCIA)

  akr

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Miłośnicy karawaningu spotkali się w Łubnicach (ZDJĘCIA)
  1/45
  przejdź do galerii

  ©Agnieszka Kuraś

  W piątkowy wieczór w Łubnicach rozpoczął się zlot karawaningowy, na który zaproszeni zostali członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Karawaningowego. Na placu przed Centrum Kultury w Łubnicach pojawiło się 25 ekip, które przyjechały kamperami i przyczepami kempingowymi. Miłośnicy tego sposobu spędzania wolnego czasu do niedzieli stacjonowali na placu przed Centrum Kultury w Łubnicach stanowiąc nie lada atrakcję dla mieszkańców.
  Zlot oficjalnie rozpoczęła Aleksandra Stachniak - dyrektor Centrum Kultury w Łubnicach od powitania uczestników, jak i wszystkich przybyłych na spotkanie zainteresowanych karawaningiem. W dalszej części spotkania pałeczkę przejął ksiądz Mariusz Chmura wikariusz parafii w Szydłowie, którego od kilku lat pasjonują podróże przyczepami kempingowym i kamperami. Miał on do przekazania zebranym wiele cennych informacji dotyczących zarówno samych kamperów i przyczep, ich wyposażenia, działania, jak i podróży.
  - Do tej pory jak spędzałem urlop to zwykle były to wyjazdy z wynajmowaniem kwater.
  Natomiast jak widziałem kampery i przyczepy szczególnie na Zachodzie to podobała mi się wolność tych ludzi, że mogą jechać gdzie chcą, kiedy chcą, decydują o tym, kiedy i na jak długo chcą się zatrzymać, gdzie chcą zjeść i tak dalej. To sprawiło, że zacząłem się tym interesować - opowiadał ksiądz Mariusz Chmura.

  Na pierwszą wyprawę ksiądz wybrał się do Skandynawii pożyczonym kamperem wraz z czterema innymi księżmi. Później kupił swoją pierwszą przyczepę, a w następnej kolejności kamper. I tak ksiądz zwiedził jeszcze między innymi Czechy, Francję, Rumunię i Bałkany. Podczas piątkowego spotkania w łubnickim Centrum Kultury można było posłuchać nie tylko pasjonujących opowieści księdza z podróży, ale także obejrzeć zdjęcia, które podczas nich powstały.

  Uczestnicy zlotu okazali się bardzo gościnni. Z przyjemnością pokazywali wnętrza swoich drugich domów zainteresowanym tym, co kryje niepozornie wyglądająca przyczepka, czy dużo większy kamper.

  Państwo Wiesława i Andrzej Batory z Kielc zachwalali, że czasem w swojej przyczepie czują się lepiej niż w domu, a z przyczepą podróżują już od 1994 roku.
  - W kwietniu jeździmy na zloty do Częstochowy i w domu wówczas jest zimno, bo okres grzewczy się już skończył, a mieszkanie nie zdążyło się nagrzać i wtedy mamy świetne warunki u nas w przyczepie, bo mamy tu zrobione ogrzewanie - mówiła pani Wiesława.
  Jak się okazuje taka niepozorna przyczepa pomieścić może wszystko to, co potrzebne jest do komfortowego spędzania czasu. W przyczepie u państwa Batorych jest nie tylko sporych rozmiarów sypialnia, z elektrycznymi panelami, które podgrzewają łóżko, ale także ciepła woda, łazienka z prysznicem, zlew, lodówka i zamrażarka z funkcją robienia lodu, stół z miejscami do siedzenia, a nawet miejsce na dodatkowe łóżko. Ale jak mówili w karawaningu nie chodzi wyłącznie o komfort podróży, ale także o to, że to świetny sposób na poznawanie ciekawych ludzi, ale i samych siebie, a także na obcowanie z przyrodą. Nie wyobrażają sobie podróżowania już w inny sposób.


  ZOBACZ TAKŻE:60SekundBiznesu - o sytuacji na rynku pracy

  (Źródło: vivi24)

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Weź udział w Teście Wiedzy o UE i wygraj atrakcyjne nagrody!

  Weź udział w Teście Wiedzy o UE i wygraj atrakcyjne nagrody!

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce