Minieuro 2012. Znamy pierwszych faworytów w powiecie ostrowieckim (zdjęcia)

/waf/
Piotr Jedlikowski (z prawej) strzelił wyrównującego gola dla zespołu z Szewny.
Piotr Jedlikowski (z prawej) strzelił wyrównującego gola dla zespołu z Szewny. Waldemar Frańczak
Zwycięstwami gimnazjalistów z Kunowa i Brzóstowy zakończyły się pierwsze mecze eliminacyjne Minieuro 2012 w powiecie ostrowieckim.

Wyniki

Wyniki

Gim. Ćmielów - Gim. Brzóstowa 0:3 (0:2), Norbert Biernacki, samobójczy, Kamil Bidos
Gim. Szewna - Gim. Kunów 2:3 (1:0), Grzegorz Kowalski, Piotr Jedlikowski - Jakub Ostrowski- 2, Piotr Sekuła.

Tabela:
1. Gim. Brzóstowa 1 3 3:0
2. Gim. Kunów 1 3 3:2
3. Gim. Szewna 1 0 2:3
4. Gim. Ćmielów 1 0 0:3

W poniedziałek na boisku Stali Kunów, w ramach turnieju Minieuro 2012, rozpoczęły rywalizację drużyny z powiatu ostrowieckiego. O prawo gry w finale w barwach "Holandii" grają gimnazja z Brzóstowy, Ćmielowa, Kunowa i Szewny.

W pierwszym meczu zmierzyli się gimnazjaliści z gminy Ćmielów. Lepszymi okazali się uczniowie z Brzóstowy, a ćmielowian od wyższej porażki uratowała świetna gra w bramce Jakuba Piętki.

Bardziej emocjonujący i stojący na wyższym poziomie był pojedynek Kunowa i Szewny. Zadowoleni z prowadzenia chłopcy z Szewny oddali inicjatywę na początku drugiej połowy rywalom, a ci w odstępie kilkudziesięciu sekund strzelili dwa gole po uderzeniach z dystansu. Szewna odpowiedziała trafieniem swojego kapitana Piotra Jedlikowskiego, który po rzucie wolnym, przyjął piłkę w polu karnym, położył bramkarza i skierował futbolówkę do bramki. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Jakub Ostrowski skopiował swoją akcje sprzed kilkunastu minut i strzałem przy prawym słupku umieścił piłkę w bramce.

W środę kolejne mecze, tym razem na stadionie Świtu Ćmielów, po których poznamy finalistę Minieuro 2012 z powiatu ostrowieckiego.