MiniEuro 2016 w powiecie buskim: Dobry omen dla Polski

Adam Ligiecki
149 bramek padło w MiniEuro 2016 - turnieju piłkarskim dla uczniów szkół podstawowych, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój.

Tytuł mistrzowski zdobyła Albania, a drugie miejsce zajęła Polska. To dobry znak dla reprezentacji Adama Nawałki, która już za tydzień zagra w dorosłym Euro 2016 we Francji.

W buskim „małym Euro” wystąpiły 24 drużyny, dziewcząt i chłopców. Najpierw mecze w grupach, potem walka o medale. Rywalizacja była bardzo zacięta, a kibice nie mogli narzekać na brak emocji.

W finale drużyna Albanii (Szkoła Podstawowa numer 3 z Buska-Zdroju) pokonała Polskę (Szaniec) 2:0, zdobywając tytuł mistrza. Zwycięzcy grali w składzie: Damian Nachyła, Filip Jedynak, Wiktor Jedynak, Aleksander Szumilas, Miłosz Jabłoński, Oliwier Stecki, Filip Barzycki, Mateusz Kiełt.

W meczu o trzecie miejsce druga drużyna buskiej „trójki”, czyli Ukraina zwyciężyła Irlandię z Dobrowody 5:0. Mali piłkarze otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Patronem MiniEuro 2016 było „Echo Dnia”.