Minimundial 2010: Pierwsze mecze w grupach (video, zdjęcia)

Kamil MARKIEWICZ
Fragment meczu Serbia – Ghana. Na zdjęciu (z tyłu) Karol Niechciał strzelec dwóch goli dla Serbii. Fot. Kamil Markiewicz
Rozpoczęły się rozgrywki grupowe piłkarskiego turnieju dla gimnazjalistów Minimundial 2010 "Echa Dnia" W pierwszym dniu rozgrywek grupowych rywalizowały ze sobą drużyny z grup B, C i D. Emocji nie brakowało w żadnym spotkaniu. Dużo działo się także na trybunach.

We wtorek w Chęcinach, Małogoszczu oraz Bukowej rozgrywane były mecze grup B, C oraz D. Od początku meczów drużyny robiły wszystko, aby zdobyć pierwsze punkty w tegorocznej edycji turnieju.

Dużo emocji było między innymi w meczu pomiędzy Niemcami (Gim. Sędziszów), a Australią. Po pierwszej połowie tego spotkania utrzymywał się remis 1:1. W drugich 30 minutach meczu Niemcy szybko wyszli na trzybramkowe prowadzenie. W końcówce do głodu doszła Australia, która zniwelowała przewagę Niemców do jednej bramki. Taki wynik utrzymał się już do końca mecz i trzy punkty zdobyła drużyna Niemiec, czyli gimnazjum z Małogoszcza. Przypominamy, że gimnazjum z Małogoszczu jest zeszłorocznym triumfatorem Ligi Mistrzów "Echa Dnia", natomiast Gimnazjum z Miąsowej w tym turnieju bierze udział po raz pierwszy.

KIBICE WZOROWO

Równocześnie z turniejem Minimundial 2010, jak co roku rozpoczął się także konkurs dla kibiców organizowany przez redakcję "Echa Dnia", Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty oraz Komendę Wojewódzkiej Policji. W konkursie biorą udział kibice wszystkich drużyn biorących udział w turnieju, którzy podczas meczów prezentują doping, jaki przygotowali. Podczas wtorkowych spotkań, wszystkie grupy kibiców prezentowały się rewelacyjnie, przez całe 60 minut meczu dopingując swoje drużyny.

Wyniki wtorkowych meczów:
Grupa B:
Nigeria (Gim. Checiny) - Argentyna (Gim. 9 Kielce) 2:1 (0:0),
Sinkiewicz 52 z karnego, Woś 54 dla Nigerii;
Korea Południowa (Gim. Kostomłoty) - Grecja (Gim. 27 Kielce) 3:0 - walkower.
Grupa C:
Słowenia (Gim. Bukowa) - USA (Gim. Łopuszno) 2:1 (2:1),
Radosław Tatar 10, Kamil Siwiec 24 - Bartłomiej Bąk 16.
Grupa D: Niemcy (Gim. Sędziszów) - Australia (Gim. Miąsowa) 4:3 (1:1), Krzysztof Wasik, Jakub Baran 2, Patryk Brzóska - Michał Sułek, Grzegorz Jagodziński, Jacek Chaty;
Serbia (Gim. Małogoszcz) - Ghana (Gim. Nagłowice) 5:3 (2:1), Karol Niechciał 2, Bartłomiej Trybek 2 Tomasz Trybek - Marcin Baliński 2, Radosław Osman.