MKTG SR - pasek na kartach artykułów

„Minipojedynek na głosy” w Kielcach. Wygrał zespół z „Sienkiewicza”

Dorota Klusek
Aleksander Piekarski
Rywalizacja grup, a przede wszystkim doskonała zabawa, ze śpiewem w roki głównej. Tak wyglądała pierwsza edycja „Minipojedynku na głosy”. W konkursie udział wzięło osiem zespołów wokalnych z Kielc, a także z powiatu kieleckiego. Bezkonkurencyjna okazał się zespół „Niby nic” ze Szkoły Podstawowej numer 31 w Kielcach.

Radość z wygranej była ogromna. Tym bardziej, że kandydatów do pierwszego nie brakowało. Występy oceniało jury w składzie: Karolina Opałko (Wojewódzki Dom Kultury), Edyta Bobryk (Gminny Ośrodek „Perła” w Nowinach) i Michał Maruszak (radio Fama) i Joanna Winiarska (kielecka radna). Pod uwagę brali między innymi: dobór repertuaru, walory głosowe, wykonanie, ruch sceniczny i tak zwany, ogólny wyraz artystyczny. Najbliższy tym wymaganiom był pięcioosobowy zespół o nazwie „Niby nic” ze Szkoły Podstawowej numer 31 w Kielcach.

- Podczas przygotowania występów na szkole święta, wyłuskałam te perełki, które okazały się, że mają bardzo ładne głosy, tańczą, są aktywne, zaangażowane i bardzo żywiołowe. Świetnie się z nimi pracuje – mówi Agata Walkosz, opiekunka zespołu „Niby nic”.
Drugie miejsce zajęła rozśpiewana ekipa ze Szkoły Podstawowej numer 19 w Kielcach, pod wodzą Iwony Stefańczyk, zaś trzecie – wokalna drużyna ze Szkoły Podstawowej numer 15 w Kielcach, nad którą pieczę sprawowały: Marzena Bieniek i Agnieszka Król. Zostały także przyznane dwa wyróżnienia, które trafiły do grup ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Kielcach i ze Szkoły Podstawowej w Chęcinach. Jurorzy wyłowili także kilka indywidualnych talentów.

To była pierwsza edycja „Minipojedynku na głosy”. Jego organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących numer 15 w Kielcach (przy ulicy Krzemionkowej), który już od kilku lat organizuje „Pojedynek na głosy” dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. – Słyszeliśmy wówczas, żeby stworzyć taki konkurs dla szkół podstawowych i w tym roku wyszliśmy na przeciw tym prośbom – wyjaśnia Bożena Barchan, pomysłodawczyni konkursu.

Mali artyści zakończyli już rywalizację, natomiast przed nami przed nami występ ich starszych koleżanek i kolegów. Finał czwartej edycji „Pojedynku na głosy” odbędzie się w czwartek, 7 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Każdy zespół miał do wykonania dwie piosenki, z czego jedna musiała być utworem o charakterze patriotycznym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie