Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz senator Jacek...

  Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz senator Jacek Włosowicz o inwestycjach na drogach krajowych w Świętokrzyskiem

  Zdjęcie autora materiału

  Paweł Więcek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Od lewej: Dariusz Banasik, Paweł Krakowiak, Mariusz Gosek, Grzegorz Banaś, Zbigniew Ziobro, Jacek Włosowicz.

  Od lewej: Dariusz Banasik, Paweł Krakowiak, Mariusz Gosek, Grzegorz Banaś, Zbigniew Ziobro, Jacek Włosowicz. ©Paweł Więcek

  Dokończenie przed czasem realizacji ostatniego fragmentu trasy S7 w Świętokrzyskiem oraz rozpoczęcie budowy dróg ekspresowych S73 i S74 zapowiedzieli w poniedziałek na konferencji prasowej w Kielcach minister sprawiedliwości Zbigniew Zbioro oraz senator Jacek Włosowicz.
  Od lewej: Dariusz Banasik, Paweł Krakowiak, Mariusz Gosek, Grzegorz Banaś, Zbigniew Ziobro, Jacek Włosowicz.

  Od lewej: Dariusz Banasik, Paweł Krakowiak, Mariusz Gosek, Grzegorz Banaś, Zbigniew Ziobro, Jacek Włosowicz. ©Paweł Więcek

  Świętokrzyski poseł oraz minister sprawiedliwości i szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro przyjechał w poniedziałek do Kielc na spotkanie z Zarządem Województwa. Tematem rozmów były inwestycje drogowe i kolejowe w Świętokrzyskiem. O wnioskach poinformowano na konferencji prasowej.

  - Przybyłem, by podsumować kwestie związane z realizacją inwestycji w obszarze infrastruktury. Zostałem wzbogacony o dodatkową wiedzę co do przyszłych inwestycji.
  To było ważne spotkanie. Nie kryję tego, że wcześniej dochodziło do takich spotkań w Ministerstwie Sprawiedliwości. Korzystając z faktu, że jestem posłem ziemi świętokrzyskiej zapraszałem osoby kompetentne w obszarze władzy wykonawczej, by rozmawiać na temat poszczególnych inwestycji i to przyniosło wymierne rezultaty. Chcemy kontynuować te zadania - powiedział Zbigniew Ziobro.

  - Obiecywaliśmy w kampanii w 2015 roku, jak i w 2018 roku, że będziemy szczególną rolę przykładali do infrastruktury. Żebyśmy nie zostali w tyle pod względem komunikacyjnym za innymi regionami, bo na razie tak się moim zdaniem dzieje, musimy pewne rzeczy przyspieszyć - podkreślił senator Jacek Włosowicz, szef Solidarnej Polski w Świętokrzyskiem.

  Parlamentarzysta poinformował, że budowa ostatniego odcinka trasy S7 od Skarżyska-Kamiennej do granicy z Mazowszem zostanie ukończona przed terminem określonym w kontrakcie, a więc 9 maja 2020 roku. Jacek Włosowicz podniósł też sprawę dwóch innych ważnych szlaków komunikacyjnych: S73 i S74.

  - Droga 73 jest mi bliska, bo korzystam z niej codziennie. Droga 74 to połączenie do Piotrkowa Trybunalskiego. Mam nadzieję, że po wielu perypetiach administracyjno-prawnych to nabierze impetu i droga zostanie rozbudowana. Minister deklarował swoje wsparcie. Najbliższe miesiące przyniosą zmiany - stwierdził Jacek Włosowicz.

  Według senatora przyspieszenie nastąpi także na drogach wojewódzkich. - Teraz mamy możliwość bliższej współpracy z Urzędem Marszałkowskim. Pod koniec kadencji zobaczycie państwo, że nasze starania będą miały realny wymiar - zaznaczył Jacek Włosowicz.
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


  Zobacz także: Flesz zakaz handlu w niedzielę - rząd wstrzymuje zmiany

  Źródło: vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (20)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (20) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce