Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz senator Jacek...

  Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz senator Jacek Włosowicz o inwestycjach na drogach krajowych w Świętokrzyskiem

  Zdjęcie autora materiału

  Paweł Więcek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Od lewej: Dariusz Banasik, Paweł Krakowiak, Mariusz Gosek, Grzegorz Banaś, Zbigniew Ziobro, Jacek Włosowicz.

  Od lewej: Dariusz Banasik, Paweł Krakowiak, Mariusz Gosek, Grzegorz Banaś, Zbigniew Ziobro, Jacek Włosowicz. ©Paweł Więcek

  Dokończenie przed czasem realizacji ostatniego fragmentu trasy S7 w Świętokrzyskiem oraz rozpoczęcie budowy dróg ekspresowych S73 i S74 zapowiedzieli w poniedziałek na konferencji prasowej w Kielcach minister sprawiedliwości Zbigniew Zbioro oraz senator Jacek Włosowicz.
  Od lewej: Dariusz Banasik, Paweł Krakowiak, Mariusz Gosek, Grzegorz Banaś, Zbigniew Ziobro, Jacek Włosowicz.

  Od lewej: Dariusz Banasik, Paweł Krakowiak, Mariusz Gosek, Grzegorz Banaś, Zbigniew Ziobro, Jacek Włosowicz. ©Paweł Więcek

  Świętokrzyski poseł oraz minister sprawiedliwości i szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro przyjechał w poniedziałek do Kielc na spotkanie z Zarządem Województwa. Tematem rozmów były inwestycje drogowe i kolejowe w Świętokrzyskiem. O wnioskach poinformowano na konferencji prasowej.

  - Przybyłem, by podsumować kwestie związane z realizacją inwestycji w obszarze infrastruktury. Zostałem wzbogacony o dodatkową wiedzę co do przyszłych inwestycji.
  To było ważne spotkanie. Nie kryję tego, że wcześniej dochodziło do takich spotkań w Ministerstwie Sprawiedliwości. Korzystając z faktu, że jestem posłem ziemi świętokrzyskiej zapraszałem osoby kompetentne w obszarze władzy wykonawczej, by rozmawiać na temat poszczególnych inwestycji i to przyniosło wymierne rezultaty. Chcemy kontynuować te zadania - powiedział Zbigniew Ziobro.

  - Obiecywaliśmy w kampanii w 2015 roku, jak i w 2018 roku, że będziemy szczególną rolę przykładali do infrastruktury. Żebyśmy nie zostali w tyle pod względem komunikacyjnym za innymi regionami, bo na razie tak się moim zdaniem dzieje, musimy pewne rzeczy przyspieszyć - podkreślił senator Jacek Włosowicz, szef Solidarnej Polski w Świętokrzyskiem.

  Parlamentarzysta poinformował, że budowa ostatniego odcinka trasy S7 od Skarżyska-Kamiennej do granicy z Mazowszem zostanie ukończona przed terminem określonym w kontrakcie, a więc 9 maja 2020 roku. Jacek Włosowicz podniósł też sprawę dwóch innych ważnych szlaków komunikacyjnych: S73 i S74.

  - Droga 73 jest mi bliska, bo korzystam z niej codziennie. Droga 74 to połączenie do Piotrkowa Trybunalskiego. Mam nadzieję, że po wielu perypetiach administracyjno-prawnych to nabierze impetu i droga zostanie rozbudowana. Minister deklarował swoje wsparcie. Najbliższe miesiące przyniosą zmiany - stwierdził Jacek Włosowicz.

  Według senatora przyspieszenie nastąpi także na drogach wojewódzkich. - Teraz mamy możliwość bliższej współpracy z Urzędem Marszałkowskim. Pod koniec kadencji zobaczycie państwo, że nasze starania będą miały realny wymiar - zaznaczył Jacek Włosowicz.
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


  Zobacz także: Flesz zakaz handlu w niedzielę - rząd wstrzymuje zmiany

  Źródło: vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (20)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (20) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.