Mirosław Wicha z Opatowa startował w Brodach

/dor/
W międzynarodowym biegu na 10 kilometrów zajął 33 miejsce

Zagraniczni zawodnicy wystąpili w rolach głównych w XV Międzynarodowym Biegu imienia Stanisława Staszica, który w niedzielę odbył się w Brodach. Dobrze spisał się Mirosław Wicha z Opatowa, który zajął 33. miejsce.

Bieg, któremu patronowało "Echo Dnia", wygrali Andrzej Starzyński z Ukrainy i Lilia Fiskowicz z Mołdawii. Frekwencja dopisała. W biegu głównym wystartowało 130 zawodników z Polski, Ukrainy, Mołdawii i Czech. Nie dojechali awizowani Kenijczycy, ponieważ mieli problemy wizowe. Dodatkowe 160 osób wzięło udział w biegach dla dzieci i młodzieży.

Lekkoatleci rywalizowali w potwornym upale, ale obyło się bez zasłabnięć na trasie. Jako pierwszy dystans liczący 10 kilometrów pokonał Andrzej Starzyński z Winnicy. Zresztą biegacze z zagranicy stoczyli między sobą walkę o zwycięstwo. W międzynarodowej stawce rywali dobrze wypadł Mirosław Wicha z Opatowa, który został sklasyfikowany na 33. pozycji.