Mistrzostwa Europy. Henrik Knudsen: - Polska zasłużyła na finał

Z Wiednia Paweł KOTWICA
Henrik Knudsen podczas mistrzostw Europy w Austrii.
Henrik Knudsen podczas mistrzostw Europy w Austrii. P. Kotwica
Henrik Knudsen, rozgrywający Vive Targi Kielce, wraz z reprezentacją Danii zajął w mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych piąte miejsce. Z popularnym "Heńkiem" rozmawialiśmy po sobotnim meczu jego drużyny z Hiszpanią, wygranym przez Duńczyków 34:27. Knudsen grał w tym meczu przez niespełna 11 minut. Oddał dwa nieskuteczne rzuty, miał dwie asysty i wypracował jednego karnego. W całym turnieju Knudsen zagrał w siedmiu spotkaniach, zdobył dwa gole z siedmiu rzutów (skuteczność 29 procent), grał przez 46 minut i 55 sekund.

Paweł Kotwica: *Jako mistrzowie Europy sprzed dwóch lat, zajęliście w Austrii piąte miejsce, jesteście zadowoleni?
Henrik Knudsen
: - Nie jesteśmy do końca zadowoleni, ale było na tym turnieju mnóstwo dobrych zespołów, a my należymy do czołowej piątki. Te cztery zespoły, które znalazły się w półfinałach, były najlepsze. I dlatego myślę, że nasze piąte miejsce jest OK.

*Grałeś w każdym meczu po kilka minut. Co o twojej grze mówił trener Ulrik Wilbek?

- Mogłem grać trochę więcej i trochę lepiej. Trener jak na razie był zadowolony. Mówił, że zrobiłem postępy i powoła mnie na następne zgrupowanie, które będzie w kwietniu.

*Co myślisz o grze Polski na tym turnieju?

- Widziałem jakieś 15 minut ich meczu w telewizji i wyglądało to naprawdę dobrze, to dla mnie niespodzianka, że znaleźli się w czwórce. Polska zasłużyła na grę w finale.

*Masz nadzieję, że zagrasz w reprezentacji Danii w następnej imprezie?

- Oczywiście, mam nadzieję, że zostanę w reprezentacji na dłużej. Ale teraz chcę już wrócić do Kielc i ciężko pracować.