Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych. Hiszpania, znowu z Aginagalde w składzie, zniszczyła Macedonię. Dania minimalnie lepsza od Niemiec

Polska Press
W niedzielnym meczu na szczycie grupy II rozgrywanych w Chorwacji mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, Dania pokonała Niemców. W innym spotkaniu Hiszpania rozgromiła dotychczasowego lidera grupy, Macedonię.

Obrotowy PGE VIVE Kielce Julen Aginagalde wrócił do składu reprezentacji Hiszpanii. Aginagalde doznał kontuzji pleców w rozegranym w ubiegły poniedziałek meczu z Węgrami i nie zagrał w kolejnym spotkaniu, które Los Hispanos grali z Danią. Zastąpił go Iosu Goni. Uraz Baska był na tyle niegroźny, że wrócił on do składu na niedzielny mecz z Macedonią.

Spotkanie w pierwszej połowie było jednostronne. Macedończycy, którzy szybko stracili kontuzjowanego Kiryła Łazarowa, pierwszego gola z gry rzucili dopiero w 15 minucie (wcześniej zdobyli dwa gole, ale z karnych). Do przerwy przegrywali 6:15, a gdyby Hiszpanie skończyli bramkami wszystkie kontrataki, byłoby jeszcze wyżej. Świetnie spisywała się hiszpańska obrona, a jeszcze lepiej bramkarz, Gonzalo Perez de Vargas, który w pierwszych 30 minutach bronił z 65-procentową skutecznością. Po przerwie drużyna z Półwyspu Iberyjskiego grała spokojnie, kontrolując wynik.

W pierwszym niedzielnym meczu Duńczycy stoczyli zacięty pojedynek z Niemcami. Mistrzom olimpijskim udało się odskoczyć mistrzom Europy na trzy bramki dopiero w końcówce spotkania. Niemcy dwa razy zbliżyli się na jednego gola, w tym raz po rzucie przez całe boisko bramkarza Andreasa Wolffa (od 2019 roku w PGE VIVE Kielce), ale skończyło się minimalną wygraną Danii - 26:25.

Zobacz niesamowitą obronę zawodnika z pola, Rune Dahmke. Oliver Kahn by się nie powstydził!

Wyniki, grupa II
Niemcy - Dania 25:26 (9:8)

Andreas Wolff, 49 minut, 1/2, 1 asysta, 1 strata
Tobias Reichmann, 58 minut, 1/1.

Zobacz skrót meczu Niemcy - Dania

Hiszpania - Macedonia 31:20 (15:6)

Alex Dujszebajew, 16 minut, 2/8 (karne 0/1), 3 asysty, 1 wypracowany karny, 2 straty

6. Słowenia 3 m, 1 pkt, br: 77-81

W poniedziałek grają: Serbia - Francja (godz. 18.15), Szwecja - Białoruś (20.30).

Zamiast murawy śnieg, a zamiast butów piłkarskich... walonki. W Rosji rozegrano turniej zimowego futbolu