Mistrzostwa gwardyjskie w Busku - już w czerwcu

Adam Ligiecki
Bokser buskiego Ringu Patryk Głuch był pierwszy na turnieju w Zamościu.
Bokser buskiego Ringu Patryk Głuch był pierwszy na turnieju w Zamościu. Adam Ligiecki
Busko odlicza już dni i godziny do bokserskiej imprezy roku. Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski odbędą się nie jak do tej pory - we wrześniu, lecz w dniach 16-18 czerwca.

Turniej zostanie rozegrany w hali sportowej przy ulicy Kusocińskiego. W siódmej edycji mistrzostw wystąpią pięściarze z różnych stron kraju. Silną ekipę awizuje Hetman Białystok, będą też inne kluby z górnej półki. Jak co roku, atrakcją dla kibiców będzie przyjazd gości honorowych - utytułowanych zawodników, którzy tworzyli historię polskiego boksu.

Czerwcowa impreza uświetni jubileusz 10-lecia buskiego klubu BMUKS Ring. Nasi bokserzy przygotowują się solidnie do występu w mistrzostwach. Trenują po okiem Zdzisława Patality, szlifując formę w mityngach i turniejach.

W majowym IX Memoriale Bokserskim imienia Stanisława Paska w Zamościu wzięli udział trzej zawodnicy Ringu: Patryk Głuch, Michał Pawełczyk oraz Jakub Ściubisz. Ten ostatni nie miał okazji zaprezentować się publiczności, gdyż rywal nie stanął do walki; ze względu na kontuzję. Boksowali dwaj, wygrywając imprezę w Zamościu. Patryk Głuch zajął pierwsze miejsce w wadze 69 kilogramów, kategorii seniorów, zaś Michał Pawełczyk zwyciężył w wadze 64 kilogramy, w turnieju kadetów.

Ponadto Maciej Kielar startował w Mistrzostwach Polski Juniorów w Nowej Dębie. Wygrał jedną walkę, a występ zakończył w ćwierćfinale.