Mistrzostwa Polski 16-latków w pływaniu. Medale Kilijańskiej i Łopacińskiego

/waf/
Donata Kilijańska zdobyła dwa złote medale.
Donata Kilijańska zdobyła dwa złote medale. Waldemar Frańczak
Donata Kilijańska i Kacper Łopaciński zdobyli po dwa medale w pierwszym dniu rozgrywanych w Ostrowcu mistrzostwach Polski juniorów 16-letnich.

14. Patryk Szczechura (KSZO) 5:06.31

Do zawodów zgłoszono 222 zawodniczek i zawodników z 93 klubów, w tym reprezentantów KSZO Ostrowiec Św., Delfina Połaniec, Korony-Swim Kielce i Foki Sandomierz.

Nasi faworyci- Donata Kilijańska z KSZO i Kacper Łopaciński z Foki- nie zawiedli. Donata była najszybsza na 200 metrów stylem dowolnym- 2:04.64 i 400 metrów zmiennym- 5:00.38. W tej drugiej konkurencji ustanowiła także rekord okręgu juniorek 16-letnich na 50 metrów stylem motylkowym. Kacper z kolei zdobył złoty medal na 200 metrów kraulem-1:54.70 i srebrny w sprincie na 50 metrów kraulem-24.11. Oba rezultaty to nowe rekordy okręgu juniorów 16- i 17-letnich.

Blisko podium była Sonia Wołoszym z KSZO, która ukończyła konkurencję 200 metrów kraulem na czwartej pozycji, natomiast Wojciech Zabojszcz z Korony -Swim był ósmy na 400 metrów zmiennym.

Zawody potrwają do niedzieli. Wstęp wolny.