Mistrzostwa Polski juniorów w łucznictwie. Pięć medali Piotra Nowaka

Kamil MARKIEWICZ
Zawodnicy Karimy Prząsław, którzy wzięli udział w mistrzostwach Polski juniorów w łucznictwie. Na zdjęciu od lewej: Jędrzej Karoń, Piotr Nowak oraz Paweł Olszewski. Fot. archiwum klubu
W weekend w Sędziszowie odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w łucznictwie. W zawodach bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik gospodarzy Karimy Prząsław - Piotr Nowak, który zdobył pięć medali, w tym trzy złote i dwa srebrne.

Po raz pierwszy w Sędziszowie odbyła się impreza rangi mistrzostw Polski. Wzięło w niej udział 149 zawodników z 36 klubów z całej Polski.

- Zawody zostały zorganizowane wzorcową, co jest zasługą prezes Karimy Prząsław Marii Karoń. Mistrzostwa przebiegły bez żadnych problemów. Jedyne, co zawiodło to pogoda, ponieważ silny wiatr oraz padający deszcz odstraszył kibiców. Występ moich zawodników był rewelacyjny. Po cichu liczyłem, że mogą zdobyć złoty medal drużynowo, biorąc pod uwagę, że Jędrzej Karoń po dwuletniej absencji w strzelaniu do tych zawodów przygotowywał się zaledwie trzy tygodnie. Ostatecznie zajęliśmy piąte miejsce - mówi Krzysztof Karoń, trener Karimy.

Jednym z faworytów mistrzostw w Sędziszowie był zawodnik Karimy Prząsław - Piotr Nowak, który podczas eliminacji zajął pierwsze miejsce, zdobywając cztery medale - złote na dystansach 90, 70 i 50 metrów, srebrny na 30. W finale łucznik Karimy stoczył wyrównaną walkę z Maciejem Fałdzińskim ze Stelli Kielce. Po oddaniu normalnej liczby strzałów był remis, w dogrywce obaj zawodnicy strzelili dziesiątki i konieczne było mierzenie odległości strzał od środka tarczy - o 6 milimetrów bliżej była strzała kielczanina i to on został mistrzem Polski. Piotr Nowak ostatecznie zajął drugie miejsce.

- Udało mi się zdobyć pięć medali, co jest bardzo dobrym rezultatem. W ogólnej klasyfikacji uplasowałem się na drugim miejscu, co również jest dużym osiągnięciem. Pogoda utrudniała dobre strzelanie. Muszę przyznać, że bardzo fajnie jest występować przed własną publicznością, nawet w takiej aurze - mówi Piotr Nowak.

Łucznik Karimy Prząsław Piotr Nowak został powołany do reprezentacji Polski juniorów, z którą od 22 sierpnia będzie walczył na mistrzostwach świata juniorów, rozgrywanych w Legnicy.

Ponadto w mistrzostwach Polski juniorów wystartowało dwóch innych zworników klubu z Prząsławia Paweł Olszewski oraz Jędrzej Karoń. Olszewski w eliminacjach zajął 23 miejsce, a Karoń był 48. Ostatecznie po strzelaniu finałowym Jędrzej Karoń uplasował się na miejscu 38, a Paweł Olszewski na 52.

Drużynowo drużyna z Prząsławia zajęła 5 miejsce. W klasyfikacji klubów Karima zajęła 7 miejsce, zdobywając 33 punkty.