Mistrzostwa Polski Seniorów. Katarzyna Furmanek czwarta w rzucie młotem, Nikodem Pochopień siódmy i z rekordem województwa

Dorota Kułaga
Nikodem Pochopień aż o 26 centymetrów poprawił rekord województwa świętokrzyskiego w skoku o tyczce na mistrzostwach Polski w Gorzowie Wielkopolskim. KKL KIelce
Nie udało się Katarzynie Furmanek z KKL Kielce zdobyć medalu na Mistrzostwach Polski Seniorów w Gorzowie Wielkopolskim. Zajęła czwarte miejsce w rzucie młotem. Do podium zabrakło jej 38 centymetrów.

Nikodem Pochopień skoczył po rekord województwa

Nikodem Pochopień zakończył rywalizację w konkursie skoku o tyczce na siódmej pozycji, z wyśmienitym rekordem życiowym, który wynosi od dzisiaj 5.11 metra. Jest to rekord województwa świętokrzyskiego. Jak informuje portal www.la.kielce.com.pl wynik ten Nikodem poprawił o 26 centymetrów.

Dumna z tego wyniku i startu swojego podopiecznego jest trenerka Agnieszka Wrona. Wysokość 5.11 metra 19-latek z Kielc pokonał w drugiej próbie i zapewniła mu ona drugie miejsce.

Na czwartej pozycji w konkursie rzutu młotem uplasowała się Katarzyna Furmanek z KKL, która w trzeciej próbie uzyskała wynik 68.88 m. Mistrzynią Polski została trzykrotna mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk z AZS-AWF Katowice - 70,91 m. Druga była Malwina Kopron - 70,54 m, trzecia Aleksandra Śmiech - 69,26 m. Na siódmej pozycji sklasyfikowana została druga zawodniczka KKL Marika Kaczmarek - 63,72 m.

W piątek startował jeszcze Adam Masaczyński z KKL Kielce. W eliminacjach biegu na 800 metrów w trzeciej serii zajął trzecie miejsce z czasem 1.50,56 i w sobotę pobiegnie w finale tej konkurencji.

Przypomnijmy, że w czwartek Karolina Młodawska z KKL Kielce, której trenerem jest Zdzisław Lipiński, została wicemistrzynią Polski w konkursie trójskoku. W piątej próbie oddała swój najlepszy tego dnia skok na odległość 13.25 metra.
-Srebro mnie lubi. Na tym kończę Mistrzostwa Polski. Nie zobaczycie mnie podczas konkursu skoku w dal. Zrezygnowałam na rzecz lepszego przygotowania się do udziału w Uniwersjadzie. Lecę dalej z treningiem, a już 3 sierpnia mam eliminacje w trójskoku w Chinach - napisała na Facebooku Karolina Młodawska.