Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Trzy medale, dużo rekordów

Dorota KUŁAGA [email protected]
Paweł Switek z Żaczka Połaniec pewnie wygrał bieg na 600 metrów na Mistrzostwach Polski Młodzików w Słubicach. Fot. Dorota Kułaga
Dobry start naszych lekkoatletów na mistrzostwach Polski młodzików. Paweł Switek i Mateusz Borkowski w blasku złota.

Trzy medale zdobyli lekkoatleci z Kielecczyzny na Mistrzostwa Polski Młodzików w Słubicach. Na najwyższym stopniu podium stanęli Mateusz Borkowski z LKB Rudnik i Paweł Switek z Żaczka Połaniec, a po "brąz" sięgnęła sztafeta 4x100 metrów dziewcząt KKL Kielce.

Na Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego, będącym mistrzostwami Polski młodzików, Kielecczyznę reprezentowało 17 lekkoatletów.

KLASA MATEUSZA I PAWŁA

Świetnie spisał się Mateusz Borkowski z Ludowego Klubu Biegacza Rudnik, który pewnie wygrał bieg na 2000 m. Podopieczny trenera Sylwestra Dudka uzyskał czas 5.43,80, jest to jego nowy rekord życiowy lepszy o dziesięć sekund i rekord województwa poprawiony o ponad cztery sekundy. "Złoto" wywalczył też Paweł Switek z Żaczka Połaniec, trenowany przez Sławomira Szydłowskiego. Był jednym z faworytów biegu na 600 m i pewnie wygrał ten dystans z rezultatem 1.23,15. Brązowy medal zdobyła sztafeta 4x100 m dziewcząt KKL Kielce z czasem 50,85. W jej składzie pobiegły: Patrycja Krawczyk, Martyna Młynarczyk, Karolina Kozłowska, Aleksandra Łukawska. Podopieczne trener Mirosławy Sarny o sekundę poprawił swój najlepszy wynik w tej konkurencji.

BYLI BLISKO PODIUM

Blisko podium było kilkoro innych lekkoatletów z naszego województwa. W biegu na 1000 m Agnieszka Filipowska z LKB Rudnik była czwarta z rekordem życiowym 2.58,94, a Karolina Przytuła z STS Skarżysko piąta, również z "życiówką" - 2.59,93. Piąte lokaty ze swoimi najlepszymi wynikami zajęli Piotr Ciszewski z KKL Kielce - 1.26,00 na 600 m i Krystian Surma z WiR Łopuszno na 2000 m - 6.01,44. Ponadto Karolina Kozłowska z KKL była siódma na 100 m - 12,91, podobnie jak jej klubowa koleżanka Martyna Młynarczyk w skoku w dal - 5.08.

- Nasza ekipa nie była liczna, ale spisała się bardzo dobrze. Trzy medale, dużo rekordów życiowych, myślę, że z tego narybku będziemy mieć pociechę w kolejnych sezonach - powiedziała Barbara Chuda z klubu WiR Łopuszno, która była jedną z osób odpowiedzialnych za reprezentację Kielecczyzny.

Pozostałe wyniki naszych lekkoatletów: 110 m ppł.: 11. Adrian Picheta (KKL Kielce) - 16,23; rzut młotem 3 kg: 12. Karolina Kozieł (KKL) - 34.11; pchnięcie kulą 3 kg: 14. Ewelina Potyrak (Trójka Sandomierz) - 10.47; 1000 m: 15. Kamil Bielawski (WiR Łopuszno) - 2.45,74 (rek. życ.); rzut dyskiem 1 kg: 16. Aleksander Czaplarski (KKL) - 44.50; 300 m ppł.: 21. Olga Gałęza (Trójka) - 50,03 (rek. życ); 1000 m: 25. Paulina Markowska (Gryf Rytwiany) - 3.11,60 (rek. życ).