Mistrzostwa Polski w pływaniu. Kilijańska bezkonkurencyjna

/waf/
Waldemar Frańczak
W drugim dniu Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców 19-20 lat w Pływaniu Donata Kilijańska z KSZO Ostrowiec zdobyła drugi złoty medal.

Na pływalni Termy Maltańskie ostrowczanka płynęła niezagrożona od startu najszybszej serii 800 metrów stylem dowolnym i wygrała z czasem 8:34,38. To jej drugie mistrzostwo Polski wywalczone w Poznaniu. W czwartek była bezkonkurencyjna na 1500 kraulem. Jako siódma, z czasem 8:57,24, ukończyła wyścig Małgorzata Lipińska z KSZO.

Blisko podium na tym samym dystansie był ostrowczanin Marcin Kaczmarski. Rezultat 7:55,44 dał mu czwarte miejsce.

W eliminacjach 100 metrów kraulem popłynęli Roger Kurant z KSZO i Filip Łopaciński z Foki Sandomierz. Pierwszy zajął 43. miejsce z rezultatem 52,16, a drugi został sklasyfikowany dwa miejsca niżej z czasem 52,27.