Mistrzostwach Polski do lat 20 w lekkoatletyce. Natalia Biskupska ze złotem, srebro Mai Peryt, sztafeta KKL Kielce z brązem

Bartosz Wartałowicz
Natalia Biskupska ze złotym medalem w skoku o tyczce na Mistrzostwach Polski u-20 w Lublinie. Więcej na kolejnych zdjęciach KKL Kielce
W Lublinie odbywa się 77 edycja Mistrzostw Polski U-20. Lekkoatletki z województwa świętokrzyskiego zdobyły już trzy medale. Natalia Biskupska z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego zdobyła złoto w skoku o tyczce, Maja Peryt z Juventy Cerrad Starachowice została wicemistrzynią Polski w biegu na 2000 m z przeszkodami, a kielecka sztafeta zakończyła rywalizację na najniższym stopniu podium.

Ogromny sukces Natalii Biskupskiej z KKL Kielce. Dobry start Mai Peryt i kieleckich sprinterek

Znakomicie w konkurencji skoku o tyczce spisała się Natalia Biskupska. 18-letnia zawodniczka KKL Kielce w pierwszych próbach pokonała 3.45 , 3.60 , 3.70 i 3.80, co było już nieosiągalne dla jej rywalek. Zarówno Natalia Lewandowska z SKLA Sopot, jak i lekkoatletki OSOT Szczecin - Wiktoria Maciejewska i Zofia Gaborska dały radę pokonać tylko 3.70. Kielczanka zatrzymała się dopiero na wysokości 3.95. Dla Natalii Biskupskiej to pierwszy złoty medal, wywalczony na stadionie.

Zobaczcie zdjęcia naszych lekkoatletek z mistrzostw Polski w Lublinie

Bardzo dobrze w biegu na 2000 metrów z przeszkodami spisała się Maja Peryt z Juventy Cerrad Starachowice. Nasza zawodniczka broniła tytułu mistrzowskiego, wywalczonego przed rokiem, a w tym roku zdobyła srebrny medal z czasem 6.49,27, ustępując tylko Martynie Krawczyńskiej z KS Prefbet-Sonarol.

Dużą niespodziankę sprawiła sztafeta KKL Kielce w składzie: Oliwia Masternak, Julia Zacharz, Alicja Borek, Gabriela Lipińska. Zawodniczki KKL zajęły czwarte miejsce w sztafecie 4x100 metrów, ale ze względu na dyskwalifikację Agrosu Zamość, to kielczanki stanęły na najniższym stopniu podium.