Mistrzowie Starachowic w bowlingu. Sylwia Chochół i Paweł Jantos najlepsi

M.K.
Najlepsi w bowlingu w Starachowicach – finałowa szósta panów.
Najlepsi w bowlingu w Starachowicach – finałowa szósta panów. archiwum prywatne
III Mistrzostwa Starachowic w Bowlingu rozegrane zostały w czwartkowe popołudnie w kręgielni znajdującej się w budynku krytej pływalni. W zmaganiach wzięło udział 58 osób: 16 pań i 42 panów.
Pamiątkowe zdjęcie finalistek Mistrzostw Starachowic w bowlingu.

archiwum

(fot. archiwum)

Zaczęto od eliminacji. Z grona pań do drugiego etapu przeszło 10 zawodniczek, a następnie z nich wyłoniono finałową piątkę. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Sylwia Chochół (108 punktów w finale). Na podium znalazły się także Agata Maciąg (94 punkty) i Jolanta Łodej (86 punktów). Czwarte miejsce zajęła Katarzyna Motyka (70 punktów) a piąte Emilia Orczyk (66 punktów).

Po eliminacjach przeprowadzonych wśród panów do drugiego etapu przeszło 20 osób. Z tej grupy wyłoniono sześciu najlepszych, którzy walczyli o miejsca na podium. Najlepszy okazał się Kamil Jantos (152 punkty w finale). Drugie miejsce zajął Emil Burtnik (149 punktów), a trzecie - Konrad Tonia (144 punkty). Mateusz Morawski (140 punktów) był czwarty, piąte miejsce zajął Adrian Mikus (121 punktów) a szóste - Mateusz Zwolak (113 punktów).

Osoby na podium otrzymały pamiątkowe puchary, wszyscy laureaci natomiast atrakcyjny sprzęt AGD, RTV oraz sprzęt sportowy i turystyczny. Puchar dostał też najmłodszy uczestnik mistrzostw - dziewięcioletni Michał Pocheć.

Organizatorami zabawy są: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Wydział Edukacji i Spraw Społecznych, Referat Sportu, Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Starachowicach oraz dzierżawca kręgielni Piotr Kwietniewski, który ufundował karnety na kręgielnię dla finalistów.