MKK MDK Kielce wygrywa turniej 15-latków

SAW
Pamiątkowe zdjęcie wszystkich drużyn.
Zwycięstwem gospodarzy MKK MDK Kielce zakończył się I Ogólnopolski Turniej Koszykówki Chłopców `96 o Puchar MOSiR Kielce rozgrywany w Hali Widowiskowo Sportowej przy ul. Żytniej. W finale kielczanie pokonali Unię Tarnów 66:53.
Zwycięska drużyna MKK MDK Kielce.
Zwycięska drużyna MKK MDK Kielce. fot. MOSiR Kielce

(fot. fot. MOSiR Kielce)

Na trzecim miejscu w turnieju uplasowała się drużyna Gim Basket Wrocław pokonując 63:51 Cracovię Kraków.

Do najlepszej piątki turnieju wybrano: Kamila Rudnickiego z Cracovii, Kamila Szuranta z Gim Basket, Pawła Kryczyka z Unii Tarnów i Karola Majchrzaka wraz z Łukaszem Pawlakiem z MKK MDK. Pawlak został też najwartościowszym zawodnikiem turnieju.

Organizatorem turnieju byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach, a nagrody ufundowała firma Sport Transfer. Organizatorzy mają nadzieję, że turniej zostanie również za rok.

Kielczanie grali w składzie: Maciej Białek, Adrian Raduszewski, Hubert Ciepliński, Krzysztof Malinowski, Aleksander Kasiński, Bartosz Furtak, Oskar Dobrowolski, Krystian Kubicki, Michał Izydorczyk, Dawid Wykło, Jan Kotwica, Łukasz Pawlak, Karol Majchrzak i Adam Imiołek. Trener zespołu: Łukasz Dolski