Młoda Ekstraklasa. Korona Kielce - GKS Bełchatów 3:1. Dwa trafienia Angielskiego

Kamil MARKIEWICZ
W niedzielnym meczu szóstej kolejki Młodej Ekstraklasy Korona Kielce pokonała u siebie GKS Bełchatów 3:1. Dwie bramki dla kieleckiego zespoły zdobył Karol Angielski.

Tomasz Wilman, trener młodej Korony:

- To zwycięstwo było nam potrzebne. Widać, że chłopcy się chętnie uczą. Jeśli mecz dużej trwa, to można popełnić więcej błędów. Cieszy mnie, że niektóre fragmenty wychodzą nam coraz lepiej.

W 11 minucie Karol Angielski minął dwóch obrońców i bramkarza i strzałem z pięciu metrów umieścił piłkę w bramce, dając gospodarzom prowadzenie. Jednak w 27 minucie Bartłomiej Bartosiak zdołał doprowadzić do wyrównania. W 32 minucie Bartosz Papka po podaniu Janosa Szekelyego, strzelił tuż nad poprzeczką. W podobnej sytuacji kielecki pomocnik znalazł się także w dziesięć minut później, ale tym razem dobrą interwencją popisał się golkiper z Bełchatowa Łukasz Budziłek. W drugiej połowie gospodarze mieli jeszcze więcej podbramkowych sytuacji, z których udało im się wykorzystać dwie. W 58 minucie Tomasz Foszmańczyk zagrywał do Angielskiego, który po raz drugi w tym spotkaniu trafił do siatki. W 71 minucie w polu karnym Krystian Stolarczyk faulował Foszmańczyka, za co sędzia podyktował "jedenastkę", którą na bramkę zamienił Adrian Serwata. Do końca meczu mimo okazji Koronie nie udało się podwyższyć wyniki.

W pozostałych meczach: Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 3:2 (0:2) , Juraszek 56, Majcher 63, Krzemiński 70 - Kucza 30, 45; Wisła Kraków - Piast Gliwice 1:1 (1:0), Karłowicz 15 - Poznański 76; Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:2 (2:1), Janoszka 31, Kwiatkowski 39, 86 - Szczęsny 9, Reiman 62 z karnego; Jagiellonia Białystok Pogoń Szczecin 2:0 (1:0), Euzebiusz Smolarek 33, Damian Kądzior 75; Widzew Łódź - Polonia Warszawa 2:0 (1:0), Radzio 25, Rybicki 66; Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 4:0 (2:0), Żurek 2, Michalak 25, Gąsior 69, Kopczyński 87; Lech Poznań - Lechia Gdańsk - mecz w poniedziałek, godz. 14.

W następnej kolejce: Zagłębie - Korona, niedziela, godz. 11.