Młoda Ekstraklasa: Lech Poznań - Korona Kielce 1:2

mir
Korona Kielce zdobyła pierwsze punkty w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, wygrywając we Wronkach z Lechem Poznań.

Goście przeważali od początku meczu i już w pierwszym kwadransie mogli zdobyć bramkę, bo bliscy szczęścia byli Czarnecki i Strzębski. W okresie przewagi Korony to gospodarze zdobyli bramkę. Po mocnym strzale kielecki bramkarz zdołał sparować piłkę, ale był bezradny przy dobitce Wichra. Po stracie bramki Korona nadal dominowała, ale przed przerwą nie udało się doprowadzić do wyrównania.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Przeważali goście i wreszcie w 61 minucie po długim podaniu Misztala w sytuacji sam na sam znalazł się Rabenda i było 1:1. W 80 minucie Misztal popisał się kunsztem, broniąc strzał Tatarczuka w sytuacji sam na sam. Przewaga kieleckiej drużyny udokumentowana została drugą bramką. W 88 minucie ładną akcję po skrzydle przeprowadził Cicho, zagrał wzdłuż bramki, a zamykający akcję Malinowski z 3 metrów dopełnił formalności.

W innych meczach: Polonia Bytom - Odra Wodzisław 0:0, Legia Warszawa - Arka Gdynia 1:1 (1:1), Maciej Górski 31 - Tomasz Sokołowski 36. Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów 1:3 (0:2), Andrzej Jakimczuk 85 - Mateusz Stąporski 15, Tomasz Margol 30, Grzegorz Kuświk 49. Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 3:4 (1:3), Kamil Jeleń 1, Sebastian Leszczak 87, Mateusz Rajfur 90 - Kamil Jackiewicz 14, Arkadiusz Woźniak 20, 34, Artur Węska 70; Piast Gliwice - Ruch Chorzów 2:2. Mecze: Lechia Gdańsk - Cracovia i Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa w poniedziałek.