Młoda Korona pokonała Polonię Warszawa 2:0 na koniec jesieni (zdjęcia)

/SAW/
W ostatnim w tym roku meczu Młodej Ekstraklasy piłkarskiej Korona pokonała na stadionie przy ulicy Szczepaniaka Polonię Warszawa 2:0 (0:0) . Było to zaległe spotkanie z 5 listopada

Korona Kielce - Polonia Warszawa 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Karol Angielski 56 min., 2:0 Michał Michałek 72.

Korona: Gugulski - Zawadzki, Wróblewski, Wrześniewski, Michałek (82. Mechut) - Seweryn (46. Jeziorski), Papka, Saito (46' Szmalec), Cebula (65. Kotarzewski) - Rozmus (65. Jaśkiewicz), Przybyła (46. Angielski)

Polonia: Budzyński (46. M. Olczak) - Krajewski, Joczys, Wełna, S. Olczak (46. Dźwigała)- Rusak, Gliński, Wrzesiński (61. Jaszczak) , Przybecki (46. Kiełb, 74. Sapała)- Kowalczyk, Muszyński (55. Gołaszewski)

Kartki: żółte: Michałek, Rozmus (Korona) - Wrzesiński (Polonia). Sędziował Krzysztof Sobieszek (Łódzki ZPN). Widzów: 100.

W pierwszej połowie kielczanie grali słabo i przewagę miała nawet Polonia, zajmująca ostatnie miejsce w tabeli Młodej Ekstraklasy. Wszystko zmieniło się po przerwie, gdy trener Tomasz Wilman dokonał zmian, a z boiska zeszli między innymi Japończyk Seiji Saiti i testowany w Koronie Maciej Rozmus (ostatnio grał w Odrze Wodzisław).

Najpierw okazję mieli goście, gdy wprowadzony na boisko dobrze znany w Kielcach Jacek Kiełb uderzył z bliska, ale Bartosz Gugulski obronił. Minutę później to kielczanie cieszyli się z gola, gdy sytuacyjnie w polu karnym uderzył zmiennik Karol Angielski po dobrej akcji i podaniu Marcina Cebuli. w 72 minucie wynik ustalił uderzeniem bezpośrednio z rzutu rożnego Michał Michałek.

Po tym meczu, kończącym ligową jesień, młoda Korona jest na 5 pozycji w tabeli (29 pkt.), ale może jeszcze spaść na szóstą, gdyż zaległe spotkanie ma do rozegrania Ruch Chorzów (27 pkt.). Mistrzem jesieni jest Legia Warszawa (36 pkt).

- Jeśli chodzi o dzisiejszy mecz, to dużo nam dały zmiany w przerwie i w ten sposób udanie zakończyliśmy rundę. Miejsce w tabeli oddaje chyba poziom tego co reprezentujemy. Generalnie jestem zadowolony z postawy zespołu w rundzie jesiennej, biorąc pod uwagę fakt, że nasza kadra została przecież mocno odmłodzona - powiedział Tomasz Wilman, trener Młodej Korony.