Młodszy aspirant Maciej Domagała wygrał Plebiscyt Sportowy 2020 w powiecie buskim. Świetnie sprawdza się w roli trenera w AKS 1947 [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Młodszy aspirant Maciej Domagała wygrał Plebiscyt Sportowy 2020 w powiecie buskim. Otrzymał najwięcej głosów w kategorii trenerów. Fot. KPP w Busku – Zdroju
Młodszy aspirant Maciej Domagała wygrał Plebiscyt Sportowy 2020 w powiecie buskim. Otrzymał najwięcej głosów w kategorii trenerów. Na co dzień szkoli on młodych piłkarzy w kategorii orlika młodszego w klubie AKS 1947 Busko-Zdrój.

Jak informuje strona swietokrzyska.policja.gov.pl funkcjonariusz na co dzień pełniący służbę w Komisariacie Policji w Solcu – Zdroju w Zespole ds. Wykroczeń, społecznie jest trenerem piłki nożnej grupy orlik młodszy.

Po służbie zamienia mundur na sportowy dres i trenuje młodych adeptów futbolu. Funkcję pełni społecznie, nie pobierając z tego tytułu żadnego wynagrodzenia. Jego zaangażowanie doceniają także rodzice.

Maciej Domagała uzyskał najwięcej głosów w Plebiscycie Sportowym 2020 w powiecie buskim organizowanym przez Echo Dnia. Uzyskał 41 głosów i tym samym jemu przypadł tytuł Trenera 2020 Roku. Drugie miejsce zajął Henryk Pabijańczyk, trenujący futbolistki Wisły Nowy Korczyn, a trzecie Tomasz Rosiński z Buskowianki Busko-Zdrój.

Wdzięczni trenerowi Domagale są rodzice trenowanych przez niego dzieci. Mama jednego z nich, pani Anna, wysłała do naszej redakcji meila z podziękowaniami. Oto jego treść:
Piszę do Państwa jako rodzic jednego z zawodników AKS Busko-Zdrój, ponieważ chciałabym w ten sposób podziękować trenerowi mojego syna, a mianowicie Maciejowi Domagale, zwycięzcy 69 Plebiscytu Echa Dnia Trener Roku 2020r. powiatu buskiego. Pan Maciej od niedawna jest trenerem AKS-u Busko -Zdrój i już zjednał całą drużynę rocznika 2011. Drużyna ta osiągnęła wielki sukces wygrywając wszystkie mecze w grupie. Nasz trener poza piłką nożną to funkcjonariusz Policji z Komendy w Busku -Zdroju i który z tego co wiem nie pobiera żadnych pieniędzy za trenowanie tych młodych chłopców - pracuje w ramach wolontariatu. Piszę to tylko dlatego, bo uważam że warto wspomnieć w prasie o takich ludziach, którzy pomimo bardzo ciężkich czasów jakie nastały wychowuje nasze dzieci z wielką pasją i nie oczekuje niczego w zamian.

Lech Poznań zmienia trenera: Skorża za Żurawia

Wideo

Dodaj ogłoszenie